reklama

Hotovo! Hübschman jde do Jablonce. Jednal i s Plzní

Je rozhodnuto: Tomáš Hübschman (na snímku vlevo) přestupuje do Jablonce Je rozhodnuto: Tomáš Hübschman (na snímku vlevo) přestupuje do Jablonce autor: Reuters
Tomáš Hübschman, jemuž skončila smlouva v Šachtaru Doněck, bude hrát na podzim za FK Baumit Jablonec

Jablonec - Miroslav Pelta může slavit, jeho projekt jabloneckých Galácticos dnes získal na svou stranu klíčového muže. A navíc zdarma.

Dvaatřicetiletý Tomáš Hübschman, jenž už se po deseti letech dobrých služeb nedomluvil se Šachtarem Doněck na dalším pokračování smlouvy, se rozhodl právě pro FK Baumit Jablonec, kam přichází jako volný hráč. Informovala o tom agentura Nehoda Sports, která hráče zastupuje.

„Léta strávená v Šachtaru byla krásná, ale pomalu nazrál čas vrátit se domů. S Jabloncem byla dohoda poměrně rychlá, navíc ze svého minulého působení tady už trochu vím, do čeho jdu. Do české ligy se těším, Jablonec navíc netají své ambice a já jsem moc rád, že můžu být součástí takového projektu. Udělám všechno, abychom bojovali o nejvyšší možné pozice,“ doplnil Hübschman.

Klub, který v boji o Hübschmanovi služby, uspěl, tedy FK Baumit Jablonec patří Miroslavu Peltovi, předsedovi Fotbalové asociace ČR. Ten se letos v létě úplně rozhodl přestavět kádr, jeho plány jsou natolik smělé, že se Jablonci začalo přezdívat čeští Galácticos.

Pelta: Bude lídrem na hřišti i mimo něj

„Jsme moc rádi, že jsme s Tomášem našli společnou řeč. Dlouho se známe, on navíc už v Jablonci na počátku své kariéry hostoval ze Sparty. Teď se vrací jako velká osobnost, která si v Šachtaru udělala  velké jméno. Na Tomáše budeme sázet jako na lídra našeho obměněného týmu. Slibujeme si od něj vůdcovskou roli na hřišti i mimo něj,“ řekl šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta.

Jeho projekt "Galácticos" tedy zlákal i Tomáše Hübschmana. Před ním už na sever Čech zamířil Tomáš Jun (Austria Vídeň, stejně jako zadáci Romera, Mišůn či Pernica.

V souvislosti s další budoucností Tomáše Hübschmana přitom byly ve hře i jiné varianty, hráčův agent David Nehoda jednal i s řeckým klubem PAOK Soluň.

A důvěryhodné zdroje deníku Aktuálně.cz potvrdily, že ve hře byla v jednu chvíli i Viktoria Plzeň. Západočeský klub ale z jednání vycouval.

Nakonec tedy zvítězila varianta Jablonec. "Právě Jablonec o Tomáše dlouho projevoval zájem a přestože bojoval v konkurenci několika zahraničních
klubů, předložil velmi zajímavou nabídku a jeho jednání bylo navíc nejkonkrétnější a nejrychlejší,“ uvedl hráčský agent David Nehoda.

Tomáš Hübschman se do ligy prosadil v kádru pražské Sparty, v roce 2004 ho odtud za 110 milionů korun koupil Šachtar Doněck.

V jeho dresu získal 8 titulů mistra ukrajinské ligy, třikrát vyhrál tamní pohár, čtyřikrát ukrajinský superpohár a hlavně za Šachtar pravidelně hrával Ligu mistrů. V roce 2009 klub v doněckých barvách triumfoval v Poháru UEFA.

V reprezentačním dresu se zúčastnil Eura 2004 a Eura 2012, odehrál dosud 58 mezistátních utkání, v nichž vstřelil 1 branku.

reklama