reklama

Hotovo: Kadlec zvolil Frankfurt. V Rusku a Anglii mají smůlu

Václav Kadlec má namířeno do Frankfurtu. Vedení Sparty by to mělo potvrdit na zítřejší mimořádné tiskové konferenci. Václav Kadlec má namířeno do Frankfurtu. Vedení Sparty by to mělo potvrdit na zítřejší mimořádné tiskové konferenci. autor: CPA Eduard Erben
Fotbalista Václav Kadlec hrál v sobotu proti Plzni za Spartu naposledy, v neděli v poledne vedení letenského klubu potvrdilo přestup do Frankfurtu.

Praha -Eintracht Frankfurt nad Mohanem, to je nová fotbalová adresa Václava Kadlece. Sparta se dlouho bránila, jeho prodeji. Ale nakonec se stále stupňované finanční nabídce neubránila.

Proti Plzni tak hrál Kadlec v sobotu v rudém dresu naposledy. Už míří do Německa.

"Je to pro mě nová výzva. Myslím, že jsem schopný hrát na jakékoli ofenzivní pozici, o to by to snad pro mě mohlo být jednodušší," míní Václav Kadlec.

S Frankfurtem podepíše smlouvu na čtyři roky.

Frankfurt se o služby českého reprezentanta zajímal již několik týdnů. "Přestupní částku nebudeme komentovat," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava.

Německé zdroje uvádějí transferní částku, která by odpovídala 83 milionům korun, jiné spekulace hovoří až o stovce. "Vyrovnání obsahuje jak fixní přestupní částku, tak složku, která by odrážela to, jak se bude Václavovi v německém klubu sportovně dařit. I procenta z případného dalšího přestupu," řekl Otava.

"Jednali jsme s hráčem i klubem několik týdnů. Proto jsme moc rádi, že se vše povedlo dohodnout a hráče jsme získali. Příchod Kadlece byl přáním trenéra Armina Veha, který v něm vidí velký potenciál," řekl sportovní ředitel Frankfurtu Bruno Hübner na klubovém webu.

Vybral si bundesligu. I proto, že je blíž

"Na Václava jsme měli nabídky jak od ruského účastníka Champions League, tak třeba z Anglie, také od velmi kvalitního týmu. Zvolili jsme bundesligu," říká Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Kadlece léta zastupuje.

"Bundesliga je soutěž, která jde nahoru, je hodně na očích, svou roli tam hrála i vzdálenost. Na zápasy tam za mnou budou moci jezdit příbuzní a blízcí," plánuje si Václav Kadlec.

Vlastník Sparty Daniel Křetínský dlouho nechtěl o Kadlecově přestupu z Letné ani slyšet. "Nakonec jsme ho zlomili. Roli hrálo to, že Frankfurt byl ve své snaze Václava získat velmi vytrvalý. A je to také bonus za moji dlouholetou úspěšnou spolupráci se Spartou," říká Paska.

Sparta po výpadku s Häckenem bude scházet v tomto ročníku Evropské ligy. "Svou roli to částečně sehrálo, ale spíš v tom smyslu, že jsme Václavovi chtěli v této situaci umožnit další sportovní růst. Rozhodně tím přestupem nelepíme žádnou ekonomickou díru způsobenou absencí v pohárové Evropě. Tak to není a ani vlastník klubu to tak nikdy nestavěl," zdůrazňuje Otava.

Další posily? Spíš se bude zužovat

Ten po nedávných příchodech Ujfalušiho, Dočkala a Marečka nevyloučil další změny v letenském kádru. Ale spíš než v rovině příchodů to vidí na zužování kádru.

"Nemůžu říct s definitivní platností, že už nedojde k žádnému dalšímu posílení. Ale spíš někteří hráči, kteří nedostávají tolik příležitostí, odejdou. Nejspíše samozřejmě do české ligy, abychom je měli na očích, možností je také slovenská liga, kde máme tradičně dobré vztahy třeba se Senicí."

Ale zpět k Václavu Kadlecovi. V klubu loni šestého celku německé Bundesligy bude jednadvacetiletý ofenzivní hráč představen v pondělí. Ze Sparty tak odchází aktuálně služebně nejstarší hráč, Kadlec na Letné působil od příchodu z Bohemians 1905 od roku 2008.

Jeden z největších tuzemských fotbalových talentů si v nejvyšší domácí soutěži připsal na konto 111 startů, ve kterých vstřelil 32 branek. V seniorské české reprezentaci se pak v šesti startech trefil jednou, před třemi v kvalifikačním duelu o EURO 2012 proti Lichtenštejnsku.

reklama