reklama

Hotovo! Slavia už nečelí insolvenčnímu řízení, soud ho ukončil

Fanoušci Slavie mohou být v klidu, hrozba insolvenčního řízení již byla definitivně zažehnána Fanoušci Slavie mohou být v klidu, hrozba insolvenčního řízení již byla definitivně zažehnána autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Slavia už nečelí insolvenčnímu řízení. Poté, co dva jeho navrhovatelé, společnosti Online Services a Gamma Enterprises, své návrhy stáhli, soudkyně insolvenční řízení ukončila.

Praha - Už je to definitivní, hrozba spojená s insolvenčním řízením, vedeným vůči fotbalové Slavii, už je kompletně zažehnána.

Soudkyně Michaela Wenzlová vydala usnesení, ve kterém insolvenční řízení, které běželo od června, zastavuje, neboť insolvenční navrhovatelé vzali své návrhy zpět.

Šlo o společnost Online Services, registrovanou na ostrově Samoa, a cateringovou firmu Gamma Enterprises. O stažení jejich insolvenčních návrhů jsme podrobně informovali zde.

Insolvenční hrozbu, se kterou četní věřitelé vyrukovali  proti Slavii v období, kdy ji vlastnil Aleš Řebíček, se podařilo zažehnat novým majitelům klubu, tedy českému podnikateli Jiřímu Šimáněmu a čínské skupině CEFC.

Tu ve vedení Slavie zastupuje Jaroslav Tvrdík, který už rozhodnutí soudu přivítal na Twitteru:"Insolvence skončila. Slavia je finančně silný a stabilní klub. O tom dnes pochybuje v ČR málokdo. S výjimkou mafie kolem pana Kusého."

Připomeňme, že na začátku celého příběhu byla pohledávka, kterou uplatňoval právě Zbyněk Kusý, někdejší Řebíčkův generální ředitel klubu. Ten část ze své pohledávky prodal společnosti Online Services se sídlem na Samoe.

Ta v červnu podala na Slavii insolvenční návrh. Příslušné řízení mělo dojít do klíčového bodu 15. září. V ten den se mělo rozhodovat, jestli klub začne řídit insolvenční správce.

"Já jsem původně do Slavie vstupovat nechtěl, ale musel jsem. Jinak by 15. září Slavia skončila," říká k tomu podnikatel Jiří Šimáně.

Přizval ke spolupráci čínskou společnost CEFC, kterou v Česku zastupuje Jaroslav Tvrdík. A nejenže od Aleše Řebíčka Slavii koupili, ale bleskově též vyřešili řadu předtím dlouho nesplácených závazků klubu.

Na to, aby splatili závazky po splatnosti vůči Městské části Praha 10 či řadě bývalých hráčů potřebovali zhruba 40 milionů korun (více zde). Zbývající pohledávky, uplatňované vůči ní, pak Slavia rozporovala, ale deklarovala zároveň soudu, že na jejím účtu deponovali noví vlastníci takové prostředky, že by klub případně byl schopen i tyto částky uhradit.

Pohledávky Online Services i Zbyňka Kusého v souhrnné výši zhruba 25 milionů Slavia nadále rozporuje, nicméně nejsou již předmětem a důvodem pro další vedení insolvenčního řízení.

reklama