reklama

Hotovo, zní z Londýna. West Ham podepsal Součka, Slavia zinkasuje přes půl miliardy

Podívejte se na přehled nejdražších přestupů z české ligy Podívejte se na přehled nejdražších přestupů z české ligy Foto: Reuters
Tomáš Souček se stal definitivně hráčem West Hamu United, který využil opci na přestup. Dosud byl záložník v Londýně pouze na hostování ze Slavie.

Skvělé výkony v dresu West Hamu vynesly Tomáši Součkovi pokračování v dresu West Hamu. Londýnský klub využil opci na přestup českého záložníka, Slavia tak po částce 4,5 milionu eur získá dalších 16,2 milionu, celkem tedy bezmála 550 milionů korun.

Informaci přinesl respektovaný twitterový účet West Ham News s tím, že dohoda by měla být oficiálně oznámena po konci letošního ročníku, tedy po nedělním zápase West Hamu. Příspěvek následně retweetoval a nepřímo potvrdil slávistický šéf Jaroslav Tvrdík.

Jde o očekávané rozhodnutí, protože Souček okamžitě po svém příchodu nadchl nejen fanoušky Kladivářů, ale zaujal i celou fotbalovou veřejnost v Anglii. Ve svých dosavadních jedenácti zápasech nastřílel rodák z Havlíčkova Brodu tři branky, v přepočtu na minuty naběhal nejvíc kilometrů z celé Premier League a vládne i ve vzduchu, kupříkladu v posledním zápase s Watfordem vyhrál devět z deseti hlavičkových soubojů.

Setrvání Součka v britské metropoli ale spíš než další nezájem ohrožoval možný sestup West Hamu, pak by si management klubu nemohl tak nákladnou investici dovolit. Díky pátečnímu vítězství právě nad Watfordem se ale Kladiváři prakticky zachránili, podepsání české komety nebe nad Londýnem je tedy logickým krokem. 

reklama