reklama

V duelech turecké ligy vzpomínali na Šurala. Hráči Alanyasporu drželi pietu nad rakví

Pietní místo za Josefa Šurala na Spartě. Pietní místo za Josefa Šurala na Spartě. autor: ČTK
V tréninkovém centru Alanyasporu se v pondělí pozdě odpoledne sešli hráči i fanoušci fotbalového klubu, aby uctili památku českého reprezentanta Josefa Šurala, jenž v ranních hodinách tragicky zahynul při dopravní nehodě. Vzpomínalo se i v zápasech turecké ligy.

Na improvizovaném pietním místě v Alanyi visí Šuralův portrét a vedle něj nápis "Nikdy nezapomeneme" v tureckém i anglickém jazyce. Nad rakví s klubovou vlajkou se sešli nejen spoluhráči z Alanyasporu, ale i fanoušci a významní turečtí politici v čele s ministrem zahraničí. Dorazil i fotbalista Ondřej Čelůstka, jenž se měl s českým reprezentantem v pondělí setkat. K tomu však již nedošlo. 

Podle zpravodaje České televize Václava Černohorského mezitím prezident klubu Hasan Cavusoglu uvedl, že mužstvo do Kayseri, který je vzdálený zhruba 570 kilometrů od Alanye, cestovalo letadlem a mělo zakoupené i zpáteční letenky. Sedm hráčů včetně Šurala však nechtělo čekat na odlet do druhého dne a na cestu zpět si pronajalo mikrobus. Návrat však skončil tragicky. 

Už ve večerních zápasech turecké ligy vzpomněli na Šurala hráči i diváci. Před duelem Konyasporu s Galatasarayem vyběhli na plochu fotbalisté obou týmů s obřím bannerem, na němž byl vedle Šuralovy fotografie nápis "Alanyaspore, jsme s tebou". Cedule se stejným nápisem měla i řada fanoušků v hledišti. V utkání Malatyaspor - Kasimpasa si zase několik hráčů domácího celku při rozcvičování obléklo tričko s portrétem českého reprezentanta.

Pietní místo vzniklo v pondělí i na Spartě, kde osmadvacetiletý český reprezentant před odchodem do Turecka působil. 

reklama