reklama

Hrát proti bratrovi bylo spíš bizarní, řekl Švýcar Xhaka

Bratři Xhakové se objímají po zápase (vlevo) Bratři Xhakové se objímají po zápase (vlevo) autor: Reuters
Matka bratří Xhaků v hledišti fandila ve speciálním tričku s nápisem "Xhaka", které mělo polovinu švýcarské a polovinu albánské vlajky. "Pro naši rodinu to bylo mimořádné, že jsme hráli na opačných stranách. Myslím, že to ale spíš bylo bizarní," řekl Granit Xhaka po zápase skupiny A v Lens.

Lens - Hodně zvláštně si připadal švýcarský fotbalový reprezentant Granit Xhaka, když dnes na mistrovství Evropy v zápase s Albánií (1:0) hrál proti bratru Taulantovi. Sourozenci v roli soupeřů nastoupili na kontinentálním šampionátu poprvé v historii.

Jejich matka v hledišti fandila ve speciálním tričku s nápisem "Xhaka", které mělo polovinu švýcarské a polovinu albánské vlajky. "Pro naši rodinu to bylo mimořádné, že jsme hráli na opačných stranách. Myslím, že to ale spíš bylo bizarní," řekl Granit Xhaka po zápase skupiny A v Lens.

Při tradičním zdravení po hymnách se bratři místo obvyklého podání ruky objali. Během zápasu spolu záložníci podstoupili několik soubojů. Většinu z nich vyhrál Granit, kterého fanoušci zvolili nejlepším hráčem utkání. Taulant byl střídán v 62. minutě, kdy už albánský nováček Eura bojoval bez vyloučeného kapitána Lorika Cany.

"Myslím, že jsme oba hráli dobře, profesionálně a pro své země jsme odvedli maximum. Jsme spokojení, já asi trošku víc, protože jsme vyhráli," konstatoval třiadvacetiletý Granit.

Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Prohlédněte zde

"Myslím, že nám nikdo nemůže nic vytknout. Dali jsme do toho všechno. Bojovali jsme proti sobě jako soupeři, ale nebylo to víc než fotbalový zápas," dodala čerstvá posila Arsenalu.

Xhakové se narodili v Basileji kosovsko-albánským rodičům, hráli za tamní klub a v mládežnických týmech oba reprezentovali Švýcarsko. O dva roky starší Taulant se ale v dospělé kategorii rozhodl pro Albánii, za kterou od roku 2014 odehrál třináct utkání. Granit od roku 2011 za zemi helvétského kříže nasbíral 44 startů a šest gólů.

reklama