Hrdinný Baník. Nesrazila ho penalta po čase, v oslabení pak vydřel postup v Plzni

31. 10. 2018 19:56
Ostravští fotbalisté dostali gól z pokutového kopu po vypršení času, v deseti hráčích dokázali dát vítězný gól v prodloužení poháru.
Jiří Fleišman slaví jeden ze svých dvou gólů v síti Plzně

Plzeň - Fotbalisté Baníku Ostrava postoupili přes Viktorii Plzeň do čtvrtfinále domácího poháru. Na jejím hřišti zvítězili 3:2 po prodloužení.

Ostravští směřovali k postupu už v normální hrací době. Vedli 2:1, tři minuty z avizovaného nastavení už dávno uplynuly, když rozhodčí odpískal pokutový kop pro domácí a navíc vyloučil Václava Procházku. Viktoria z penalty srovnala, o triumfu Baníku však i v oslabení rozhodl Jiří Fleišman.

V plzeňské sestavě nastoupilo několik obvyklých náhradníků i záložník Kopic, který se vrátil po měsíčním zranění kotníku. Právě Kopic se ve 13. minutě dostal sám před brankáře Budinského, ale v klíčový moment špatně zpracoval míč.

Domácí otevřeli skóre ve 34. minutě. Ekpai z pravé strany přihrál do šestnáctky na Chorého a ten si zblízka poradil. Plzeňský útočník navázal na své čtyři góly z předchozího pohárového duelu ve Vyškově (5:1).

Druhá půle začala příležitostmi Baníku. Jiráskovu ránu Kozáčik vyrazil jen před sebe a dorážející Diop z ofsajdové pozice přestřelil. O chvíli později se do zakončení dostal i střídající Jakub Šašinka, ale nepropálil Kozáčika.

Plzeňští si nedokázali vytvořit souvislejší tlak a kromě nepřesné hlavičky Chorého ani větší šanci. Hosté vyrovnali v 73. minutě, kdy rychlou akci Jiráska a Granečného zakončil Jakub Šašinka. Ostravského útočníka za sedm minut v pokutovém území fauloval další náhradník Petržela a nařízenou penaltu proměnil Fleišman.

Západočeši v závěru Baník sevřeli. V obrovských šancích selhal Nigerijec Ekpai, jenž nejprve z blízka minul a poté trefil Budinského. Vyrovnali až z penalty nařízenou po faulu ve čtvrté minutě nastavení, když rozhodčí Zelinka avizoval tři. Bývalý stoper Viktorie Václav Procházka rukou v šestnáctce odstrčil nabíhajícího Pernicu a byl vyloučen. Z pokutového kopu vyrovnal Slovák Roman Procházka.

Ve vyrovnaném prodloužení se blýskli oba gólmani. Budinský vyrazil dvě rány Zemana, Kozáčik zase výborným zákrokem vytěsnil Stronatiho hlavičku. Zkušený slovenský brankář však zaváhal ve 111. minutě a dalekonosný pokus Fleišmana propustil pod rukou. Plzeň tak prohrála totožným výsledkem jako v loňském domácím osmifinále se Slováckem.

Obhájci mistrovského titulu v osmifinále poháru vypadli potřetí za sebou, ostravský tým navázal na minulý ročník MOL Cupu, kdy ve stejné fázi vyřadil pražskou Spartu. Soupeři si vzájemný souboj zopakují v sobotu ve Vítkovicích v rámci 14. kola nejvyšší soutěže.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:3 po prodloužení (2:2, 1:0)

Branky: 34. Chorý, 90.+6 R. Procházka z pen. - 80. z pen. a 111. Fleišman, 73. J. Šašinka. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Hock. ŽK: Bucha, Chorý, Ekpai, Zeman - V. Procházka, Mešaninov. ČK: 90.+5 V. Procházka. Diváci: 3503.

Plzeň: Kozáčik - Řezník (72. Petržela), Pernica, Hájek, Havel - Ekpai, R. Procházka, Bucha (104. Čermák), Kopic (59. Zeman) - Chorý, Řezníček (77. Hořava). Trenér: Vrba.

Ostrava: Budinský - Mešaninov, V. Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Jánoš (108. Breda), Jirásek, Granečný (81. Stronati) - O. Šašinka (46. J. Šašinka), Diop (59. Holzer). Trenér: Páník.