reklama

Hrdlička: Nic nevzdáváme, Palermo je k poražení

Tomáš Hrdlička Tomáš Hrdlička autor: Jan Cigánik
Dostat gól v 90. minutě je velká škoda, říká Hrdlička

Mladá Boleslav - Fotbalová Mladá Boleslav si opět po roce zahrála evropskou pohárovou soutěž. V prvním kole Poháru UEFA na svém stadionu přivítala italský celek z Palerma.

Pro Mladoboleslavské to byla první konfrontace s italským mužstvem, ale kvůli nešťastnému gólu v nastavení nedopadla dobře.

V 91. minutě zápas rozhodl chorvatský útočník Bosko Jankovič. Středočeši tak budou mít v odvetě těžkou práci, dopředu ovšem nic nevzdávají.

Mezi nejaktivnější hráče domácího celku patřil Tomáš Hrdlička, který se s týmem Palerma setkal už v dresu Slavie.

Dále čtěte:

Dá se současné Palermo srovnat s tím, které jste potkal ještě jako slávista?
Tenkrát se Slavií hrálo Palermo určitě aktivněji, teď si Italové hlídali nulu, to byl jejich hlavní cíl. Vždycky je to o tom gólu, kdybychom naše šance proměnili, tak by museli trošku přidat, ale to se k naší škodě nestalo.

Jak byste popsal rozhodující gól?
Všechno začalo na pravé straně, kde nás přečíslili. Pak přišel centr na zadní tyč. Abych se přiznal, tak jsem myslel, že na míč dosáhnu, bohužel se to svezlo po mokrém trávníku, a dali gól. To bylo špatné. Doma si zkrátka nemůžeme dovolit dostávat takové laciné branky. 0:0 by byl pěkný výsledek do odvety, tahle je to celé jinak.

Překvapilo vás, že Palermo velmi často používalo taktiku nakopávaných balonů?
Trenér nás upozorňoval na to, že budou hrát podobným způsobem. Chtěli hrát na 0:0, to bylo vidět v průběhu celého zápasu. Určitě počítali s tím, že nás potom doma rozdrtí. No, a my jsme jejich sebevědomí pomohli tím zbytečným gólem v nastaveném čase.

V závěru jste se tlačili do útoku, cítili jste, že by to tam mohlo spadnout?
Doma chcete vždycky vyhrát, takže jsme branku určitě vstřelit chtěli. Nějaké příležitosti tam byly, škoda že jsme je nevyužili. Vzadu to mělo být s nulou, což se nám 93 minut dařilo. Jinak jsme Palermo do žádné šance nepustili.

V posledních zápasech dostáváte hodně gólů, čím to je?
Máte pravdu, na jaře jsme nedostali skoro žádnou branku, a teď nám to tam padá. Nevíme co s tím. Musíme pořádně makat na tréninku, snad se to zlomí.

Jakou reakci čekáte od trenéra Ščasného? Branka v nastaveném čase ho určitě nepotěšila...
Nevím, jak bude reagovat. Celý mančaft dřel, nevypustili jsme jediný souboj. Sice tam určitě nějaké chyby byly, ale je to fotbal a ten je vždy o chybách.

Jak přistoupíte k zápasu v Palermu, nebudete se raději soustředit na ligové zápasy.
Prohráváme 1:0, určitě to bude hodně těžké, ale bez boje se nevzdáme. Nikde není psáno, že nemůžeme vyhrát. Stát se může všechno.

reklama