reklama

Čech před rekordní nulou na Silvestra pařil. Hry s Kalasem

Jeden ze zákroků Čecha v zápase se Southamptonem Jeden ze zákroků Čecha v zápase se Southamptonem autor: Reuters
Pro fotbalového brankáře Chelsea Petra Čecha je velkou poctou, že 208. vychytanou nulou vyrovnal klubový rekord Petera Bonettiho v počtu čistých kont.

Southampton - Pro fotbalového brankáře Chelsea Petra Čecha je velkou poctou, že 208. vychytanou nulou vyrovnal klubový rekord Petera Bonettiho v počtu čistých kont.

Ještě víc ho ale těší, že nuly pomáhají jeho týmu k výhrám a k zisku trofejí. Středeční čisté konto přispělo k vítězství "Blues" 3:0 na půdě Southamptonu a k udržení kontaktu s nejužší špičkou Premier League.

Čech vychytal nuly rychleji než Bonetti

Čech dosáhl na vyrovnání Bonettiho výkonu ve 457. soutěžním utkání za Chelsea. Legenda "Blues" na stejný počet nul potřebovala 729 zápasů v období mezi lety 1960 až 1979. "Je to veliká pocta, velké číslo. Bonetti patří k největším legendám v historii klubu a vyrovnat ho, toho si opravdu vážím," řekl Čech pro své internetové stránky.

S dvaasedmdesátiletým Bonettim, synem švýcarských rodičů, je český gólman v kontaktu. "On pro klub dodnes pracuje jako ambasador a na stadionu se spolu dost často potkáváme. Viděl jsem na Chelsea TV jeho pár zápasů, a i když byl fotbal v té době trochu jiný, on byl obrovskou osobností týmu po dvacet let. A legendou je dodnes," uvedl Čech.

"Jsem rád, že klubu pomáhám k trofejím"

Ještě víc než vyrovnání rekordu ho ale těší, že svými nulami pomáhá Chelsea k úspěchům. "Mám radost, když moje nuly pomáhají k trofejím. Za dobu, co jsem se na tohle číslo dostal, jsme vyhráli Ligu mistrů, Evropskou ligu, třikrát ligu, čtyřikrát Anglický pohár a dvakrát Ligový pohár. To je pro mě důležitější než individuální statistiky," řekl Čech.

Středeční nula byla jeho desátým čistým kontem v sezoně v dresu Chelsea. Sedm si jich připsal v lize, další tři v Lize mistrů. V Southamptonu vychytal třetí nulu z posledních čtyř duelů. "Utkání bylo náročné hlavně kvůli podmínkám. Pršelo a foukal silný vítr. Ale odehráli jsme výborný zápas v defenzivě i ofenzivě. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě," pochvalovala si reprezentační opora.

S Kalasem na Silvestra pařili na Ipodu

"Už v první půli jsme si vytvořili šance, a když jsme ve druhé dali první gól, hra se otevřela a přidali jsme další dvě branky. Byl to dobrý zápas proti týmu, kterému se doma daří," dodal. Poprvé v sezoně se v lize na lavičku prvního týmu dostal druhý Čech v Chelsea obránce Tomáš Kalas, kterého přibrzdilo v létě zranění, do zápasu ale nezasáhl.

Spolu s Čechem předtím strávili na hotelu v Southamptonu Silvestr. "Nijak zvlášť jsme ale Silvestra neprožívali. Dali jsme si večeři, pak jsme s Tomášem hráli golf na iPadu. Kdo chtěl, mohl o půlnoci přijít do jídelny na přípitek, ale skoro nikdo z hráčů tam nebyl. Já si šel v půl dvanácté lehnout, nečekal jsem ani na půlnoc," uvedl Čech.

reklama