reklama

7:0! Bayern si užívá destrukci Barcelony

Bayern zvládl semifinále s Barcelonou dokonale. Španělskému gigantu nastřílel celkem sedm branek, přitom žádnou neinkasoval Bayern zvládl semifinále s Barcelonou dokonale. Španělskému gigantu nastřílel celkem sedm branek, přitom žádnou neinkasoval autor: Reuters
Bayern porazil Barcelonu i v odvetě a s přehledem postoupil do finále Ligy mistrů.

Praha - Velkou hrdost cítil po postupu do finále Ligy mistrů kouč Bayernu Jupp Heynckes.

Mnichovský celek po domácí výhře 4:0 zostudil Barcelonu i v odvetě, v níž přidal další tři góly.

"Můj tým hrál velmi koncentrovaně, předvedli jsme vynikající fotbal," těšilo jej. "Hráči zasluhují velké uznání," vysekl poklonu svým svěřencům.

Heynckes pomoc Guardioly nepotřeboval

Neméně potlesku však patří právě velezkušenému stratégovi za to, jak hráče na Barcelonu připravil. Před semifinále mu bylo předkládáno, aby se poradil se svým nástupcem Pepem Guardiolou, jenž tým snů stvořil, což Heynckes sebevědomě odmítnul.

Zprvu se to zdálo trochu troufalé. Dnes už je jasné, že si to mohl dovolit.

"Znám dobře filozofii katalánského týmu a na tom jsem postavil naší taktiku," řekl Heynckes.

Robben: Je to historický počin

Arjen Robben vyzdvihnul rekordní hodnotu dvojzápasové výhry. Celkový výsledek 7:0 je největší semifinálovou kanonádou v dějinách soutěže. "Je to historický počin," uvědomuje si střelec prvního gólu v odvetě na Nou Campu. "Navíc s Barcelonou, která Evropě v posledních pěti letech kralovala," přidal další důvod k radosti.

Právě Bayern bývá poslední dobou dáván za vzor komplexního moderního týmu. "Na hřišti jsme dobře organizovaní. Každý si dělá svoje a také útočníci se zapojují do bránění," uvedl nizozemský křídelník hlavní pilíře skvěle fungující bavorské mašiny.

Přestože snad ani nejskalnější fandové Barcelony nevěřili, že by jejich miláčkové dokázali semifinále otočit, určitě je nenapadl ani druhý extrémní scénář, který se však díky potupné porážce 0:3 opravdu naplnil.

"Snažili jsme se uhrát příznivý výsledek, ale soupeř dominoval ve všech herních prvcích," přiznal záložník Xavi.

Messi a spol. chyběli

Až příliš bylo vidět, jak je mužstvo závislé na formě Lionela Messiho."Je to velký rozdíl, když hraje Barcelona s ním, nebo bez něj," řekl Heynckes.

Šikovný kouzelník však spolu Puyolem, Abidalem a Busquetsem tentokrát chyběl. "Není to omluva, ale výrazně to náš tým oslabilo," uvedl španělský středopolař Xavi.

Argentinský kanonýr ve středu nenastoupil i přesto, že si už svalové zranění doléčil. "Na tréninku se necítil dobře. Měl dojem, že by týmu příliš nepomohl," vysvětlil trenér katalánského celku Tito Vilanova.

reklama