reklama

Hřebík odsuzuje Perglovu ubohost, ten rasismus odmítá

Leonard Kweuke. Leonard Kweuke. autor: Reuters
Exsparťan z Bellinzony prý v přípravě urážel Kweukeho

Jerez - Skandálem skončilo přípravné fotbalové utkání, které na soustředění ve Španělsku sehrála pražská Sparta se švýcarskou Bellinzonou.

Těsně před poločasem se za bezbrankového stavu do vzájemného konfliktu, který vyvrcholil nepříjemnou strkanicí, dostali sparťanský kanonýr Leonard Kweuke a kapitán švýcarského týmu a bývalý hráč Sparty Pavel Pergl. Rvačce zabránila jen včasná reakce ostatních fotbalistů.

Čtěte také:

Futsalisté podlehli Chorvatsku a Euro pro ně končí
Real Madrid i Barcelona udržely těsná vedení
Schalke i Bayern klopýtly, Kadlec byl vyloučen

Utkání bylo vzápětí ukončeno a dohrávat se nebude. Stejně tak se neuskuteční ani plánovaný druhý přátelský zápas mezi oběma kluby.

Příčinou incidentu prý byla hrubá rasistická urážka Pergla na adresu kamerunského fotbalisty. K té mělo dojít po jednom ze soubojů. Pergl dostal za své chování červenou kartu.

"Zástupci Sparty se doholi se švýcarskými protějšky na ukončení utkání," uvedl na webových strankách Sparty její mluvčí Ondřej Kasík. "Takové chování je pro nás naprosto nepřípustné a na trávník v žádném případě nepatří," dodal.

Hřebík: Je nám stydno za ubohost českého hráče

Kweuke prý po incidentu ještě půl hodiny zdrceně seděl poblíž hřiště. "Český hráč v soupeřově týmu mne rasisticky urážel," řekl. Perglovo chování ostře odsoudil i generální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík. "Je nám stydno za ubohost českého hráče, který Lea opakovaně rasisticky urážel, protože na něj po sportovní stránce neměl," uvedl muž, který Pergla v roce 2005 ve Spartě trénoval.

Sám Pergl ovšem jakýkoli rasistický atak odmítl. "Nic rasistického jsem mu neřekl. Přiznávám, že jsem na něj křiknul ´You fucking bastard´, ale rasistického tam nebylo vůbec nic," poznamenal Pergl pro server iDnes.cz.

Švýcarský klub si naopak stěžuje na tvrdou a nesportovní hru letenského týmu.

reklama