Hřebíkova ´19´ po výhře nad Srby postoupila dál

13. 11. 2011 17:15
Česko - Srbsko 1:0 (0:0)

Rišon le-Cijon/Bat Jam - Čeští fotbalisté do 19 let si zajistili postup do závěrečné fáze kvalifikace o mistrovství Evropy, když na závěr turnaje v Izraeli porazili Srby 1:0.

O jediný gól dnešního zápasu se v 52. minutě postaral olomoucký záložník David Houska.

Svěřenci trenéra Jaroslava Hřebíka, který získal s devatenáctkou na letošním evropském šampionátu stříbro, měli pomalejší rozjezd do předkvalifikačního turnaje.

Na úvod prohráli 1:2 s domácím Izraelem, v kritickou chvíli však zabrali a po výhrách 1:0 nad Litvou a Srbskem postoupili.

Hřebíkova 19´ začala kvalifikaci o ME porážkou

Stejně jako v obou předchozích zápasech byl český tým opět aktivnější a soupeře přestřílel. Na gól však musel čekat do začátku druhé půle, kdy se prosadil Houska.

V 71. minutě pak dostal druhou žlutou kartu Stojkovič a Srbsko dohrávalo v oslabení. Češi tak své těsné vedení snáze uhájili.

Branka: 52. Houska. ČK: 71. Stojkovič (Srb.)
Sestava Česka: Veselý - Krátký, Čepelák, Hybš, F. Twardzik - Sýkora (90.+2 Habusta), Plšek, Houska, Zahradníček (46. Lutonský) - Hurka, Krmenčík (85. Kunc). Trenér: Hřebík.

Izrael - Litva 2:2