reklama

Hříšník Matula, zuří Slavia. Trestat, nebo netrestat?

Slavia přichází o jednoho hráče za druhým Slavia přichází o jednoho hráče za druhým autor: Jan Langer
Matula se nemusí bát. Nebyl to faul na červenou kartu

Praha - Likvidační a nepotrestaný faul, zuří i po dvou dnech v Edenu. Slavia se nehodlá smířit s průběhem sobotního zápasu s Teplicemi (0:0), během kterého přišel tým z Vršovic o dva fotbalisty.

Vedení klubu se proto rozhodlo v pondělí podat protest ke komisi rozhodčích a také podnět k disciplinární komisi.

Slávisté žádají potrestání sudího Zelinky, který podle nich ovlivnil utkání, a také distanc pro hostujícího Milana Matulu, jenž v hlavičkovém souboji zranil sebe, ale i protihráče Petra Jandu.

Čtěte dále: Šlágr ligy zastínila sanitka, Naumov má zlomenou nohu

Nedivte se, že obhájce titulu panikaří. Trenér Karel Jarolím v posledních dnech místo získaných bodů počítá hráče na marodce, kterých neustále přibývá. A sen o třetím ligovém triumfu za sebou se dál rozplývá.

Trest pro hříšníka Matulu?

K indisponovanému Adamu Hlouškovi se nepřidal jen Janda, ale také makedonský útočník Naumov, jenž je ze hry minimálně na půl roku.

Ale víc se v Edenu zlobí na první souboj, který měl skončit podle domácích vyloučením. "Matula se dopustil hrubého faulu, střet vyplynul z absolutní bezohlednosti k možným následkům vůči soupeři. Do souboje šel bez možnosti hrát míč a s jednoznačným úmyslem srazit Jandu," uvedl pražský klub v oficiálním prohlášení.

Jarolím a spol. připomínají, že nejde o první prohřešek tohoto pětadvacetiletého obránce.

Už na podzim si totiž Matula vykoledoval rekordní distanc české nejvyšší soutěže - za faul loktem si neměl zahrát osm zápasů (nakonec mu poslední dvě utkání byla prominuta).

Čtěte více: Rekordní trest: Matula si za loket nezahraje osm zápasů

"Jsme jednoznačně pro to, aby byli chráněni technicky vybavení fotbalisté a nikoliv ti, kteří se dopouštějí hrubých faulů s cílem zranit svého soupeře," dodala Slavia, která konstatuje, že ve třech jarních utkáních už její soupeři dostali patnáct žlutých karet.

Ale rozhodčí postupoval správně

"Disciplinární komise se tímto podnětem bude zabývat, ale není vůbec jisté, zda zahájí řízení," řekl deníku Aktuálně.cz mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Proč? Kolář vysvětlil, že předchozí trest Matuly vycházel ze zprávy delegáta, podle něhož měl být teplický fotbalista jednoznačně vyloučen. Tentokráte nic takového v zápise o utkání nebylo a zřejmě rozhodne názor komise rozhodčích.

"Nemůžu mluvit za ostatní, ale podle mě to určitě nebyl faul na červenou kartu. Nešlo o úmysl ani o likvidační faul. Matula do toho šel bezohledně a neopatrně, ale rozhodčí postupoval správně," dodal pro Aktuálně.cz člen komise rozhodčích Jiří Kureš.

Důležitou roli možná sehraje i fakt, že Matula si ze souboje s Jandou odnesl poraněný zvukovod a na ucho neslyšel.

A co na to lídr tabulky? "Teprve s vedením řešíme, jak se k protestu Slavie postavíme. Víc vám teď neřeknu," nechtěl situaci komentovat Petr Heidenreich, mluvčí teplického klubu.

reklama