Hrubeš ve šlágru Plzně se Spartou chyboval a má pozastavenou delegaci na jeden zápas

24. 10. 2016 19:37
Fotbalový rozhodčí Karel Hrubeš podle Komise rozhodčích FAČR chyboval v nedělním utkání české nejvyšší soutěže mezi Plzní a Spartou, když neodpískal pokutový kop pro domácí a nevyloučil hostujícího Costu. Stejný trest dostal i Pavel Julínek, který v tomto zápase dělal brankového rozhodčího a neviděl penaltový zákrok na Krmenčíka.
Karel Hrubeš v akci
Karel Hrubeš v akci | Foto: Tomáš Liška

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR omezila sudímu Karlu Hrubešovi delegaci na jedno utkání za chyby v ligovém šlágru Plzně se Spartou. Podle komise měl odpískat penaltu pro Viktorii a vyloučit sparťanského obránce Costu. Stejný trest dostal i Pavel Julínek, který v tomto zápase dělal brankového rozhodčího.

Plzeň se v nedělním utkání několikrát dožadovala penalty, ve 29. minutě ji za stavu 1:0 měl podle názoru komise Hrubeš skutečně nařídit. Domácí útočník Michael Krmenčík se hnal do brejku a po kontaktu se sparťanským obráncem Mariem Holkem upadl přímo před zraky Julínka. Oba rozhodčí ale nereagovali a nechali pokračovat ve hře.

Další chybou pak bylo, že zápas dohrál sparťan Costa, který i se žlutou kartou předvedl několik tvrdých zákroků a v 85. minutě měl po jednom z nich dostat druhou žlutou.

Na jedno utkání má pozastavenou delegaci také sudí Petr Ardeleánu za to, že v duelu Slavie se Slováckem nenařídil ve 30. minutě pokutový kop pro Slavii za ruku ve vápně jednoho z obránců Slovácka.