Hrůza, to se nesmí stát, lamentují šokovaní Slováci. A modlí se, ať začne česká liga

15. 10. 2020 20:49
Kapitán slovenské fotbalové reprezentace Marek Hamšík nechápal kolaps svého týmu, který ve středečním domácím duelu "české" skupiny Ligy národů vedl ještě 25 minut před koncem nad Izraelem 2:0, ale nakonec po hattricku Erana Zahaviho prohrál 2:3.
Smutný slovenský fotbalista Pavol Šafranko gratuluje brankáři Izraele Ofiru Marcianovi k vítězství v zápase Ligy národů | Foto: Reuters

Slováci jsou v tabulce poslední a hrozí jim pád do třetí výkonnostní skupiny Ligy národů. "Trpká prohra. Něco takového se na této úrovni nemůže stát. Moje pocity jsou hrozné. Špatně jsme řešili finální přihrávky, tam se zápas zlomil," řekl v rozhovoru pro RTVS Hamšík.

Právě on v Trnavě otevřel v 16. minutě skóre, náskok domácích do konce úvodního dějství navýšil Mak. Po změně stran však začal úřadovat útočník PSV Eindhoven Zahavi, který v rozmezí 68. až 89. minuty otočil skóre.

Po skončení nevydařené první půle se přitom Zahavi při odchodu do kabiny málem popral se spoluhráčem Moanesem Dabburem, a roztrhnout je museli další členové týmu…

"Fyzicky jsme trochu propadali a to tak silnému soupeři, jakým je Izrael, stačilo, aby zápas otočil. Dostali jsme laciný gól a potom nám začal zápas utíkat mezi prsty," uvedl asistent trenéra Oto Brunegraf. Ten nahradil kouče Pavla Hapala, jehož z lavičky vyřadil pozitivní test na koronavirus.

Podle něj se hodně věcí vnímá negativně, přestože Slováci před týdnem vyřadili po penaltách Irsko a prošli do finále kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021. V něm 12. listopadu nastoupí v Belfastu proti Severnímu Irsku.

Slovenské trenéry však trápí fakt, že několik reprezentantů působí v české lize, která je kvůli opatřením v boji proti šíření koronaviru přerušená.

"Je to divná doba. Nevíme, jestli se česká liga vůbec rozběhne. A jestli naši reprezentanti, kteří tam působí, budou moci trénovat. A nás za měsíc čeká nejdůležitější zápas," konstatoval osmačtyřicetiletý Brunegraf.