reklama

Hubník slavil titul i se synem, kvůli kterému šel do Olomouce

Roman Hubník se synem Patrikem. Roman Hubník se synem Patrikem. Foto: Milan Kammermayer
Kapitán Viktorie Plzeň Roman Hubník oslavil obhajobu titulu i se synem, kvůli kterému na podzim hostoval v Olomouci.

Plzeň - Dvě lásky má ve svém životě Roman Hubník. Fotbal a syna Patrika. Právě kvůli němu se na podzim rozhodl na čas opustit kádr Viktorie Plzeň a zamířil do Olomouce, aby mu byl blíže. Pro jarní část sezony se však už vrátil na západ Čech a v sobotu slavil mistrovský titul. Se synem v náruči.

"Pocity jsou úžasné, protože jsme poprvé v historii obhájili titul. Hrozně si to užíváme. Navíc tu se mnou mohl být syn. Jsem strašně rád, že mohl pozápasové oslavy na hřišti zažít. Užili jsme si to spolu," radoval se Hubník v rozhovoru s novináři.

Hubník vynechal oslavy po Spartě, ale titul oslaví jak se patří

Pro syna jel hned po minulém utkání na Spartě, kde se Plzeň výhrou 3:0 výrazně přiblížila titulu. "Po Spartě jsem byl domluvený s trenérem, že můžu z Prahy jet pro synka. Takže jsem vynechal tu radost po Spartě, ale teď si to vynahradíme. Zajdeme na večeři a pivko, to k tomu patří. Moc se na oslavy těším. Věřím, že až za týden dostaneme pohár, tak si to užijeme ještě víc. Tohle jsou chvíle, kvůli kterým hrajeme fotbal," dodal.

Nyní věří tomu, že se mu nepovede dosáhnout na unikátní počin, a to stát se fotbalistou, který v jediné sezoně zažije titul i sestup. Na podzim totiž hrál za Olomouc, která je stále předposlední v tabulce a hrozí jí pád do druhé ligy.

Hubník doufá, že Sigma nespadne

"Věřím, že to ještě uhraje. Čekají ji sice těžké zápasy venku, ale má šanci se zachránit. Do ligy patří stejně jako Baník, ale ten už se nezachrání. Věřím mu však, že se za rok vrátí. Moc bych mu to přál," řekl zkušený obránce.

"Těžko říct, jestli je těžší bojovat o titul, či o záchranu. Je to odlišné, ale oboje je hodně těžké," dodal.

reklama