reklama

Hübschman: Když nedáte gól z metru, nemůžete chtít body

Po více než deseti letech se Tomáš Hübschman vrátil v rámci Synot ligy na trávník pražské Sparty na Letné, návrat do jeho mateřského klubu mu však zhořkl. Po více než deseti letech se Tomáš Hübschman vrátil v rámci Synot ligy na trávník pražské Sparty na Letné, návrat do jeho mateřského klubu mu však zhořkl. autor: CPA Eduard Erben
Po více než deseti letech se vrátil v rámci Synot ligy na trávník pražské Sparty na Letné, návrat do jeho mateřského klubu mu však zhořkl.

Praha - Po více než deseti letech se vrátil v rámci Synot ligy na trávník pražské Sparty na Letné, návrat do jeho mateřského klubu mu však zhořkl.

Kapitán Baumitu Jablonec Tomáš Hübschman muset jen sledovat, jak jeho spoluhráči neproměňují ani ty nejvyloženější šance, i kvůli čemuž prohráli v rámci 6. kola tohoto ročníku 0:2.

"Příjemný návrat to není, protože jsme nezískali ani bod. Vytvořili jsme si gólové šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Davidovi (Lafatovi) se to naopak povedlo krásně nůžkami trefit, my se bohužel v koncovce jako on prosadit nedokážeme," řekl po zápase novinářům 32letý záložník.

Tomáši, hned v úvodu zápasu jste na Spartu vlétli a dostávali jste se do gólových šancí. Tu největší však promarnil Martin Doležal, který z bezprostřední blízkosti minul odkrytou branku. Čím to podle Vás je? 
Stává se nám skoro každý zápas, že z metru nedáme gól. Před tím to dvakrát nedal do prázdné brány José Romera, dneska to samé nedal Doli (Doležal). Tohle pro nás není nijak netradiční, musíme prostě zachovat chladnou hlavu. 

První polovinu zápasu jste byli Spartě více než vyrovnaným soupeřem, pak jste ale přestali se soupeřem držet krok. Proč?
První půlhodinu jsme se snažili napadat soupeře hned při rozehrávce, být co nejvýše od naší branky, abychom při zisku míče měli hned šanci si vytvořit gólovou šanci. Takhle se to snažíme hrát každý zápas. Jenže pak jsme moc zalezli a Sparta nás potrestala.

Aktivnější jste znovu začali být až v závěru zápasu, kdy vám Sparta dala dvě branky: Proč to nešlo dříve?
Šlo o to, abychom po těch inkasovaných gólech neskládali zbraně, chtěli jsme s tím výsledkem ještě něco udělat, bohužel jsme na konci ty šance nedávali. Každopádně jsme měli na víc, než tady prohrát dva nula. 

Přitom logičtější by bylo, že unavenější bude Sparta, která hrála ve čtvrtek náročný zápas ze Zwolle...
Nemyslím si, že by měli být unavení z jednoho zápasu, který odehráli ve čtvrtek. Měli jsme být aktivnější, ale nemyslím si, že to má něco společného s tím, že Sparta ve čtvrtek hrála. 

Po prohře v Plzně jste neuspěli ani na hřišti dalšího favorita na titul. Co vám proti těmto týmům ještě chybí, abyste s nimi bodovali?
Nechybí nám hodně nejen na Spartu, ale i na Plzeň, hodně nám chybí hodně vůči sobě samým .My se nechceme dívat na svou konkurenci, ale hlavně sami na sebe.  

Stačil jste alespoň vnímat, že fanoušci Sparty v závěru vyvolávali Vaše jméno?
Ani jsem nevnímal, že fanoušci Sparty vyvolávali mé jméno, snažil jsem se až do konce zápasu soustředit jen na fotbal a na svůj výkon. Chtěl jsem se zápasem něco udělat. 

reklama