reklama

Hübschman: Není lehké hrát, když přemýšlíte, co se děje doma

Tomáš Hübschman několikrát zakončoval standardní situace Doněcku. Přiznal však, žepřed zápasem myslel na úplně něco jiného. Tomáš Hübschman několikrát zakončoval standardní situace Doněcku. Přiznal však, žepřed zápasem myslel na úplně něco jiného. autor: CPA Eduard Erben
I když byl rád, že si mohl zahrát opět v Česku, po úvodním zápase 1. kola play off Evropské ligy v Plzni Tomáši Hübschmanovi moc do smíchu nebylo.

Plzeň - I když byl rád, že si mohl zahrát opět v Česku, po úvodním zápase 1. kola play off Evropské ligy v Plzni (1:1) Tomáši Hübschmanovi moc do smíchu nebylo. Dlouholetý hráč Šachtaru Doněck totiž přiznal, že všichni hráči musí myslet na to, co se děje u nich "doma" na Ukrajině.

Reprezentační záložník přiznal, že i krátce před zápasem musel myslet na desítky obětí politických nepokojů na Ukrajině, poté se však snažil plně se soustředit na fotbal.

"Chtěli jsme se koncentrovat na fotbal a udělat vše pro to, abychom uspěli. Samozřejmě to nebylo jednoduché. Bavíme se o tom, asi nikomu to neunikne. Sleduju to jako každý z našeho týmu," řekl novinářům po zápase dvaatřicetiletý Hübschman.

Tomáši, rozebíráte v kabině vůbec současné události na Ukrajině?
Myslím, že je složité se v tom orientovat nejen pro cizince, ale i pro domácí hráče. Není to nic příjemného. Ale je třeba být informovaný, co se děje. Takže to sledujeme.

Nebojíte se, že by mohly nepokoje nějak zasáhnout do odvety v Doněcku?
Byli jsme tam vlastně před třemi dny a problém tam nebyl s ničím. Zatím se u nás nic neděje. Uvidíme, co bude dál.

Poprvé od roku 2004, kdy působíte v Doněcku, hrajete proti českému týmu. Je to pro Vás zvláštní?
Bylo to určitě něco speciálního. Jsem spokojený s tím, že jsme tady dokázali uhrát, dá se říct, přijatelný výsledek.

Co se týká gólových šancí, měl jich Šachtar více, nemrzí Vás proto, že jste nedali více gólů?
Je to tak. Vytvořili jsme si poměrně hodně šancí. Bohužel jsme s nimi špatně naložili. Nezakončili jsme je tak, jak bychom chtěli.

Naopak jste sami jako první inkasovali, když Plzni vyšla standardní situace. Kde se stala chyba...
Tu standardku jsme prospali a bohužel z ní dostali gól. Naštěstí jsme jsme dokázali dát gól. Mohli jsme si odvézt lepší výsledek, ale myslím, že nejsme úplně zklamaní.

Šlo o velkou taktickou bitvu. Zdá se, že oba týmy se dokonale přečetly...
Hráli to, co jsme viděli a na co nás trenér připravoval. Bohužel jsme zaspali v té jedné standardní situaci a ta nás stále ten jeden gól.

Vy sám jste několikrát nabíhal na útočné standardní situace. Především v prvním poločase jste několikrát nebezpečně zahrozil...
Hrajeme je nějakým stylem, máme něco nacvičeného. Hlavně v první půli tam bylo několik momentů, kdy jsem s tím mohl naložit ještě líp.

reklama