reklama

Hübschman: Pozor na Armény, připravují se jen na nás

Tomáš Hübschman se vrací zpět do reprezentace po onemocnění planými neštovicemi. Tomáš Hübschman se vrací zpět do reprezentace po onemocnění planými neštovicemi. autor: Reuters
Jednatřicetiletý záložník Šachtaru Doněck před dvojzápasem kvalifikace o MS proti Dánsku a Arménii ví, že se do základní sestavy bude hodně těžké vrátit.

Praha - V zimě laboroval Tomáš Hübschman s planými neštovicemi, kvůli nimž musel být deset dní dokonce v karanténě, i proto vynechal únorový přípravný duel v Turecku, kde česká fotbalová reprezentace vyhrála 2:0.

Jednatřicetiletý záložník Šachtaru Doněck tak před dvojzápasem kvalifikace o MS proti Dánsku a Arménii ví, že se do základní sestavy bude hodně těžké vrátit, zvlášť když se na jeho místě ve středu zálohy teď daří Vladimíru Daridovi.

Přesto chce Hübschman týmu co nejvíce pomoct k zisku šesti bodů a především k výhře v úterním zápase v Arménii, za níž hraje největší hvězda Šachtaru Henrik Mchitarjan.

"Je to vynikající hráč, není náhoda, že byl vyhlášený nejlepším hráčem bývalých sovětských republik za minulý rok. Je obrovsky rychlý, s balonem na noze je velmi nebezpečný. Jede si sice sám na sebe, dělá všechno pro to, aby byl nejlepší, ale je úplně bezkonfliktní, spíš tichý," řekl Hübschman  na středečním setkání s novináři.

Tomáši, v Arménii to asi s Mchitarjanem a spol nebudeme mít zrovna jednoduché, že?
Arméni se připravují jenom na nás, protože mají v pátek volno. Po té poslední kvalifikaci, kde měli blízko do baráže, teď mají jasný cíl postoupit aspoň do té baráže. Trápili Itálii, hráli vyrovnaný zápas v Bulharsku, navíc mají k dobru zápas doma s Maltou. To prostředí tam je navíc velice bouřlivé a jediné plus pro nás je, že tam nehrajeme v létě, kdy je tam obrovské vedro.

I tak vás ale nebude čekat nic jednoduchého...
Henrik je určitě nejnebezpečnější hráč, ale je tam spousta dalších výborných fotbalistů. Hodně útočných typů hraje v Rusku, dva hrají v Doněcku za Metallurg. Mají rádi balón, určitě raději hrají dopředu, než aby hráli nějakého zanďoura. Nějakou zakopávanou podle mě ani hrát neumí.

S jakou náladou jste přijel na sraz? Je ve Vás ještě zklamání z vyřazení v osmifinále Ligy mistrů s Dortmundem?
Co se týče situace v klubu, panuje tam zklamání, že jsme jsme přes Dortmund nepostoupili. Celou zimní přestávku jsme tomu dvojzápasu podřídili, bohužel to nevyšlo.

Jaké šance má podle Vás Dortmund na vítězství v celém ročníku?
Dostali jsme možná nejhoršího soupeře, kterého jsme mohli dostat. Dortmund je v laufu, což potvrdil i v základní skupině, kde získal čtyři body s Realem a dvakrát porazil Manchester City. Jsou strašně běhaví, myslím si, že půjdou hodně daleko.

Jak se cítíte zdravotně poté, co jste prodělal plané neštovice?
Zdravotně už to není úplně špatné, když klub odjel na soustředění, zůstal jsem doma individuálně, protože jsem měl karanténu a nemohl jsem opustit byt, kde jsem musel být navíc sám. Takže jsem deset dní byl doma a jezdil na pásu a až pak se teprve jsem se připojil k týmu.

Jak vůbec taková karanténa vypadá?
Nebylo to pro mě nějaké vězení. První dva tři dny sice byly hodně nepříjemné, měl jsem vysoké horečky, ale pak se to rychle zlepšilo. Aspoň jsem se mohl dívat na televizi na fotbal hokej a basket. Bohužel jsem ale úplně vypadl ze zápasového tempa, kluci hráli ve Španělsku přípravné zápasy a já musel zůstat doma, takže jsem se do toho dostal pomalu.

Pojďme k reprezentaci. Na Euru jste bezesporu patřil k nejlepším hráčům týmu, teď se ale zdá, že se do základní sestavy nedostanete. Jak to vnímáte?
Je mi jedno, kde budu hrát, v reprezentaci můžu hrát kdekoliv. Je pro mě čest být už jen tady s kluky na sraze. Kluci hráli poslední zápasy v nějaké sestavě a hráli skvěle, takže počítám, že trenér postaví podobnou sestavu. Jde o hodně, měli by nastoupit ti nejlepší, takže bych přijmul, kdybych nebyl v základu.

A jak vnímáte, že trenér Bílek v posledních dvou přípravných zápasech sestavu výrazně omladil?
Je tu mladá krev, Láďa Krejčí, Matěj Vydra, Láďa Darida, kluci teď mají výbornou formu, a protože jsou teď nejlepší, měli by hrát. Hrajeme to hodně po krajích, takže teď je mnohem těžší se v reprezentaci do zálohy vůbec dostat.

Dá se říci, že je teď pro vás tento dvojzápas klíčový vzhledem k postupu minimálně do baráže?
Těžko říct, jestli to je klíčové. Klíčový je podle mě každý zápas, což ukázal zápas s Bulharskem, po němž už nás hodně lidí odepsalo. Čeká nás hodně těžkých zápasů, dvakrát s Itálii, jedeme do Bulharska, těch těžkých zápasů bude dost.

reklama