Hull šokoval Arsenal. Na Emirates Stadium vyhrál 2:1

28. 9. 2008 17:00
Man. United - Bolton 2:0, Stoke City - Chelsea 0:2
Wayne Rooney se schoval za míč
Wayne Rooney se schoval za míč | Foto: Reuters

Londýn - Pořádný šok připravili fotbalisté Hull City vedoucímu celku anglické Premier League. Arsenal na jeho vlastním hřišti porazili 2:1 a připsali si první výhru nad Kanonýry od roku 1915.

Emirates Stadium naopak viděl teprve druhou ligovou porážku domácích. Arsenal přitom od 50. minuty vedl po nešťastném vlastním gólu McShanea.

Jenže Hull dokázal v průběhu čtyř minut otočit skóre a když zoufalý nápor Gunners v závěru zápasu několika skvělými zákroky odrazil gólman Myhill, tři body si odváží hosté.

United pomohla podivná penalta

Fotbalisty Manchesteru United nakopla v zápase s Boltonem sporná penalta a Red Devils slavili teprve druhou výhru v anglické Premier League.

Domácí byli sice od začátku aktivnější, ale na dlouho největší šanci spálili v prvním poločase hosté. Manchesteru pak pomohl rozhodčí, když odpískal zákrok na Ronalda v pokutovém území.

Sám postižený penaltu s přehledem proměnil, čtvrt hodiny před koncem pečetil vítězství United pěknou střelou Rooney.

Další nulu vychytal v dresu Chelsea český brankář Petr Čech. Londýnský klub si poradil na hřišti Stoke City, když se trefili Bosingwa a v 78. minutě rozhodl definitivně o zisku dalších tří bodů pro svěřence kouče Scolariho Nicolas Anelka.

Blues jsou v tabulce první se stejným počtem bodů jako Liverpool, který si díky dvěma gólům Torrese poradil s Evertonem.

Celý zápas odehrál i útočník Roman Bednář a jeho West Bromwich se díky přesnému zásahu Olssona radoval z vítězství v Middlesbrough.

Fotbalisté Tottenhamu dál zůstávají na dně tabulky Premier League. V neděli prohráli na hřišti Portsmouthu 0:2. Další neúspěch "Kohoutů" v této sezoně nastartoval bývalý hráš Spurs Jermaine Defoe, jenž proměnil penaltu po ruce Jermaina Jenase.

Výhru Portsmouthu pečetil v 68. minutě gólem na 2:0 Peter Crouch 2:0. Utkání nedohrál v dresu hostů Lassana Diarra, jenž byl v samém závěru zápasu po druhé žluté kartě vyloučen..