reklama

Hušbauer: Tohle je reprezentace. S Limbou se bavíme normálně

Josef Hušbauer v dresu Sparty Josef Hušbauer v dresu Sparty autor: CPA - Eduard Erben
Poprvé od tolik diskutovaného utkání se sparťanský Josef Hušbauer potká v jedné kabině reprezentace s fotbalisty Plzně. Problém v tom ale nevidí.

Praha - Poprvé od tolik diskutovaného ligového utkání se sparťanský Josef Hušbauer potká v jedné kabině reprezentace s fotbalisty Plzně. Problém v tom ale nevidí.

"Tady jsme v reprezentaci. Všechny klubové věci jdou stranou, to tu opravdu řešit nebudeme," říká Hušbauer. A dodává, že speciálně s Davidem Limberským, který v inkriminovaném utkání přifilmoval penaltu po jeho zákroku, žádný problém mít nebude.

"S Limbou se bavíme úplně normálně, o té situaci v zápase jsme vlastně neprohodili ani slovo, to sem zkrátka nepatří. A že budeme hrát s Maltou v Plzni? To nevadí, hlavně, že je to doma."

"Maltě musíme dát co nejdříve gól"

Na reprezentační sraz přicestoval o den později, protože ještě v pondělí hrál se Spartou proti Baníku. A protože Letenští vyhráli, přijel v dobré náladě. Teď už se ale soustředí na kvalifikační střetnutí s Maltou.

"Fotbalově Malta vždy patřila mezi outsidery a dostávala hodně gólů. Teď už se ale kvalita zemí srovnává a i ti slabší země umějí hrát fotbal, " říká dvaadvacetiletý záložník.

Stihl už s týmem první trénink, na kterém se podle jeho slov probírala mimo jiné i taktika. "Zaměřili jsme se hlavně na útočnou hru, protože budeme chtít dát Maltě co nejdříve gól. Další videopřípravu jsme dostali na fleškách a můžeme se na to kdykoli v počítači podívat sami."

Mladý reprezentant věří, že se gólový půst, který se s reprezentací táhne už od Eura, podaří protrhnout proti Maltě.

"Čím častěji hraju, tím se cítím lépe"

"Tohle by mohl být soupeř, kterému dáme víc než jeden gól. Zároveň by to mohla být šance pro mě, že bych se třeba za slibného stavu podíval na hřiště. Ale to bude na trenérovi," přemýšlel Hušbauer. 

"Důležité je, že se cítím po fyzické stránce dobře. Vyhýbají se mi zranění. A paradoxně, čím víc zápasů se Spartou hrajeme, tím se cítím lépe připravenější."

Na reprezentačním srazu je teprve potřetí a postupně, zatím jen po minutách, sbírá starty v národním dresu. Nyní je ale v týmu ze sparťanské základny sám. Václav Kadlec pomáhá jednadvacítce v baráži o evropský šampionát.

"To nevadí, že tu Venca není. Jsem teď na pokoji s Márou Suchým a dobře si rozumím i s Matějem Vydrou, se kterým jsem se potkával už v Ostravě a i nedávno v jednadvacitce," vyjmenoval nejbližší kamarády v reprezentaci Hušbauer. 

reklama