reklama

Masopust, Kadeřábek, nebo znovu Pilař? Hledá se hvězda ligy

Pavel Kadeřábek našlápl mezi hvězdy ligy už loni, co předvede letos? Pavel Kadeřábek našlápl mezi hvězdy ligy už loni, co předvede letos? autor: CPA Eduard Erben
Josef Hušbauer loni vypálil rybník všem zavedenějším hvězdám a stal se jasně nejlepším hráčem nejvyšší soutěže. Kdo vybočí z průměru a šedi letos?

Praha - Josef Hušbauer loni vypálil rybník všem zavedenějším hvězdám tehdejší Gambrinus ligy a stal se jasně nejlepším hráčem nejvyšší soutěže. Kdo vybočí z průměru a šedi letos na poli přejmenované Synot ligy?

Podle odborníků oslovených serverem Aktuálně.cz půjde o zavedená jména, ale vyskočit mezi smetánku mohou také fotbalisté, kteří v minulosti ukázali svůj potenciál a nyní už ho mohou projevit naplno.

"Myslím si, že vyletět může někdo z talentovaných záložníků. Hodně se mi líbí například Kopic z Jablonce a také Masopust z Jihlavy. Od nich čekejme velké věci," řekl pětinásobný mistr ligy Martin Frýdek.

Hübschman oživí nejvyšší soutěž

Ligu podle jeho názoru výrazně oživí Tomáš Hübschman. Reprezentační záložník ukončil dlouholeté angažmá v Šachtaru Doněck a posílil Peltův ambiciózní Jablonec.

"Tomáš je vynikající fotbalista, velká osobnost, kluk do nepohody. Jablonec z jeho práce bude těžit, ale hlavní hvězdou bude nějaký ofenzivnější fotbalista," dodal Frýdek.

Kromě Frýdka se ostatní experti shodli, že hlavní hvězdou bude nějaký fotbalista Sparty nebo Plzně, tedy dlouhodobě nejlepších českých klubů.

Prosadí se kvalitní krajní obránci

Vladimír Táborský preferuje Spartu. "Loni to byl Hušbauer, letos by to mohl být rok Pavla Kadeřábka. Na pravém beku hraje skvěle a je to důležitý hráč pro Letenské," uvedl odborník. "Ale samozřejmě může vyletět nějaký nováček, hráč, jehož vytáhne odvážný trenér," dodal Táborský.

Zatímco ten jmenoval krajního obránce pražské Sparty, bývalý útočník Robert Vágner ukázal na levého beka Viktorie Plzeň.

"David Limberský podává dlouhodobě nadstandardní výkony a už by si nějaké to individuální ocenění zasloužil. Jeho výkony jsou stabilní, není to hráč, který by odehrál tři zápasy skvěle a pak pět utkání nebyl vidět. I v reprezentaci patří k těm výraznějším fotbalistům. Pro Plzeň je to obrovská osobnost," vysvětlil muž, který střílel góly právě za Viktorii nebo pražskou Slavii.

Vízek bude fandit Pilařovi

Rovněž Ladislav Vízek po dlouhém váhání ukázal na plzeňského fotbalistu. "Budu fandit Pilařovi, aby zase ukázal, co v něm je. Ten kluk toho umí opravdu hodně. Je od nás z Východních Čech, prošel si těžkým obdobím, hrozně bych mu přál povedený návat. Je pořád mladý, skvěle technicky vybavený, má skvělou střelu. Tady bude mít snazší možnost se prosadit, než v Německu," podotkl bývalý reprezentant.

Další hvězdy vyprodukuje podle Vízkova mínění dominantní Sparta. "Loni to byl Hušbauer, naprosto jasně a zaslouženě. Ale myslím si, že znovu tak skvělou sezonu mít nebude. Zastíní ho asi Lafata, který začal opravdu famózně. Není to sice můj oblíbený tip útočníka, ale v šestnáctce se orientuje úžasně," dodal Vízek.

reklama