reklama

Hvězdní mladíci Anglie slavili výhru s islandskými dívkami. Trenér je vyhodil z týmu

Mason Greenwood Mason Greenwood autor: Reuters
Phil Foden (Manchester City) a Mason Greenwood (Manchester United) museli opustit anglickou reprezentaci, za kterou v sobotu poprvé nastoupili. Důvodem je pozápasové porušení anticovidových opatření, která si národní tým Anglie nařídil.

"Bohužel jsem zjistil, že dva chlapci porušili covidová pravidla a narušili naši bublinu, takže jsme se rychle rozhodli, že už se zbytkem týmu nesmí přijít do styku," potvrdil anglický trenér Gareth Southgate v pondělí. 

V pátek řádil na pódiu, v neděli vyfasoval červenou. Feninovi se restart nedaří V pátek řádil na pódiu, v neděli vyfasoval červenou. Feninovi se restart nedaří Čtěte zde

V praxi to znamená, že oba mladíci neodcestovali k zítřejšímu zápasu Ligy národů proti Dánsku, který se hraje v Kodani, a místo toho letí z Reykjavíku přímo domů. 

Zatímco trenér Angličanů odmítl specifikovat, jak oba fotbalisté pravidla "bubliny" porušili, islandská média mají za to, že si po zápase, který Anglie vyhrála 1:0, na hotel pozvali dvě místní dívky.

Svá tvrzení dokládají rozhovorem s jednou z dívek a také videem, které se o víkendu objevila na sociálních sítích.

Zatím není jasné, zdali se kvůli tomuto incidentu úterní zápas v Kodani vůbec odehraje, ale podle Angličanů nepřišli oba fotbalisté po svém prohřešku se zbytkem týmu do styku. 

"Nebyli ani na snídani s týmem, ani netrénovali a s nikým ze zbytku týmu nebyli v kontaktu. V tomto ohledu jsou naše pravidla naprosto jasná," uvedl Southgate. 

reklama