reklama

Hvězdný Henry už nezáří. Na MS bude jen náhradníkem

Trenér Domenech s Henrym do základu nepočítá

Praha - Dlouhá léta patřil ke klubovým i reprezentačním oporám.

Nyní se však musí francouzský útočník Thierry Henry spokojit pravděpodobně jen s rolí náhradníka.

Trenér národního týmu Raymond Domenech s dvaatřicetiletým střelcem do základní sestavy pro letošní mistrovství světa nepočítá.

Z největší části za to může nepříliš podařená sezona v Barceloně, kdy většinou jen zahříval lavičku nebo naskočil jako střídající hráč. Ve stejné pozici plnil rovněž v přípravě na světový šampionát.

Čtěte také:
Platini: Francie MS nevyhraje. Náš problém je Domenech
Domenech pod palbou. Vyhodit ho chtějí i zástupci vlády
Diváci vypískali Henryho. A žádají Domenechovu hlavu

"Trenér za mnou dorazil do Barcelony a sdělil mi, že nebudu v základní sestavě. A já to normálně přijal. Vím, že jsem toho v poslední době moc neodehrál a že jsou tu hráči, kteří mají lepší formu. Beru to," uznal Henry.

Vyvrátil rovněž spekulace o tom, že by jej Domenech v případě nesouhlasu s rolí náhadníka na mundial vůbec nevzal. "Četl jsem nějaké spekulace, ale je to absolutní nesmysl. Nevím, odkud se to vzalo."

Přesto věří, že v Jihoafrické republice nebude jen do počtu a svému týmu pomůže i jako střídající žolík. "Jsem vlastenec a miluji fotbal, takže je jasné, že chci hrát co nejvíce. Ale také respektuji rozhodnutí trenéra. Udělám, co bude v mých silách, abych týmu pomohl," řekl muž, jehož hra rukou v pokutovém území v baráži s Irskem se stala synonymem postupu Francie na šampionát.

Henry v reprezentačním dresu nastřílel 51 branek a postupem času si vysloužil i funkci kapitána. Tu za něj nyní zřejmě převezme obránce Patrice Evra.

reklama