reklama

Hvězdný Merson prohrál miliony liber. Horší než kokain, jsem totálně na dně, hořekuje

Paul Merson v dobách své největší "slávy" Paul Merson v dobách své největší "slávy" autor: Instagram
Paul Merson, bývalá hvězda fotbalového Arsenalu, opět bojuje o svůj život, o svou existenci. Znovu se ocitl uprostřed svých nočních děsů: hazardních her, sportovních sázek a rulety.

"Znovu jsem ztratil kontrolu."

"Jsem jako… narkoman. Doslova."

"Ale s crackem byste nemohli utratit takové peníze, to je nemožné. Nemožné."

Jednadvacetinásobný anglický reprezentant Paul Merson se rozpovídal o svých současných problémech s hazardními hrami v dokumentárním snímku společnosti ITV. A při popisu toho, co zrovna prožívá, ze sebe sype jeden silný výraz za druhým. 

"Vykopávám si díru, ze které se nemůžu dostat," popisuje Merson další vzplanutí své hráčské vášně. Je to klasický relaps; bývalý tvůrce hry londýnského Arsenalu se s obrovskými problémy potýkal už v polovině devadesátých let, tedy ještě v době, kdy aktivně hrál.

Prohrál něco přes sedm milionů liber, v tehdejším kurzu téměř tři sta milionů korun. Rozpadlo se mu manželství. K tomu se přidaly problémy s alkoholem a kokainem. Merson v tu dobu naplňoval neoficiální diagnózu pod zkratkou GTA: tedy gambler, toxikoman a alkoholik.

Světový šampion se přiznal. Tituly prý vyhrával opilý Světový šampion se přiznal. Tituly prý vyhrával opilý Čtěte zde

Díky léčbě v rámci programu Anonymních alkoholiků se ze svých závislostí dostal. Ale jen na čas. Nyní už otec sedmi dětí zase hořekuje: "Rozpadl se mi život. Jenom sedím a přemýšlím, kde bych získal další peníze."

Poprvé si vsadil, když mu bylo šestnáct let. Jakmile dostal první výplatu v Arsenalu, už mazal do sázkové kanceláře. Během víkendu byl schopen prohrát i dvacet tisíc liber.

A hraje dál, přestože už žádné peníze nemá. V rozhovoru pro ITV si postěžoval, že mu bookmakeři stále poskytují kredity a podporují ho v sázení, přestože vědí o jeho problémech se závislostí a s rizikovým chováním.

"Nyní jsem opět mezi Anonymními alkoholiky. Devět týdnů. A můj život se zase ubírá k lepšímu. Nikdy se nebojte mluvit, nikdy nejste sami," říká muž, který nedávno oslavil jednapadesáté narozeniny.

Po odvysílání dokumentu zaplavila jeho twitterový účet slova podpory. Naopak na sázkovou kancelář Sky Bet, která Mersonovu tvář využila ve své reklamní kampani, dopadá intenzivní kritika. A její zástupci pod mediální masáží slíbili, že bývalého záložníka dál nebude ve svých promo materiálech využívat.

Rada shodil vous, fanynka Baníku zase tričko. A Beauguel se radostí plácal do žíly Rada shodil vous, fanynka Baníku zase tričko. A Beauguel se radostí plácal do žíly Prohlédněte zde
reklama