Hvězdy Realu rozstřílely Getafe, Barcelona zaváhala s Valencií

5. 12. 2015 18:18
Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize v městském derby Getafe jasně 4:1 a posunuli se na druhé místo tabulky o tři body za Barcelonu. Ta má však, stejně jako třetí Atlético Madrid, zápas k dobru.
Cristiano Ronaldo se raduje z gólu Realu Madrid
Cristiano Ronaldo se raduje z gólu Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Valencie vybojovali ve 14. kole španělské ligy v závěru remízu 1:1 s Barcelonou, jejíž náskok v čele soutěže se tak ztenčil na dva body. Druhé Atlético Madrid se Kataláncům přiblížilo díky výhře 2:0 nad Granadou, třetí Real zase v madridském derby rozstřílel Getafe 4:1.

Valencie dlouho na svém stadionu Mestalla proti favoritovi držela čisté konto, Katalánce poslal do vedení až v 59. minutě Luis Suárez, který však k postupu na branku využil po Messiho přihrávce ofsajdového postavení.

Domácí "Netopýři" se vyrovnání dočkali čtyři minuty před koncem, kdy si mezi dvěma obránci počínal obratně Paco Alcácer a našel nabíhajícího Santiho Minu, který prostřelil Claudia Brava.

Real ve svém prvním zápasu na San Bernabéu od čtrnáct dní staré porážky 0:4 s Barcelonou rychle potěšil diváky, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre Karim Benzema po výborném centru Pepeho.

Francouzský útočník, který čekal na gól od 8. října, pak po kličce v pokutovém území přidal i druhou branku "Bílého baletu" v 16. minutě. Ještě do přestávky se prosadily dvě nejdražší hvězdy Realu Gareth Bale a Cristiano Ronaldo. Po změně stran se gólu dočkali už jenom hosté, když se po rohovém kopu trefil k tyči Alexis.

Atlético se udrželo před Realem díky čtvrtému vítězství v La lize v řadě. V Granadě ho za ním nasměroval stoper Diego Godín hlavičkou po rohovém kopu, čtvrt hodiny před koncem zvýšil Antoine Griezmann.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Real Madrid - Getafe 4:1 (4. a 16. Benzema, 35. Bale, 38. Ronaldo - 70. Alexis), Granada - Atlético Madrid 0:2 (20. Godín, 76. Griezmann), Valencie - FC Barcelona 1:1 (86. Mina - 59. Suárez), La Coruňa - FC Sevilla 1:1 (22. Pérez - 76. Iborra), Betis Sevilla - Vigo 1:1 (82. Molina - 25. Bongonda).