reklama

Indický draft: Slepička v I. kole, Podaný k Luisi Garciovi

David James chytal za Anglii, Liverpool, Aston Villu či West Ham. Teď to zkusí v Indii David James chytal za Anglii, Liverpool, Aston Villu či West Ham. Teď to zkusí v Indii autor: Reuters
V Indické profesionální lize proběhl draft, kterého se zúčastnili i čeští fotbalisté

Bombaj -  Nakonec je jich osm. K sedmičce už dříve avizovaných "statečných dobyvatelů" fotbalové Indie přibylo na poslední chvíli ještě jedno české jméno: Pavel Čmovš.

A teď už on i všichni ostatní čeští hráči vědí, za které indické kluby si zahrají. V Bombaji totiž proběhl draft, při kterém si jednotlivé kluby hráče vybíraly.

Hned v prvním kole dnešního draftu si tým Goa vybral útočníka Miroslava Slepičku, s nímž si zahraje i brankář Jan Šeda.

Za Bombaj budou nastupovat Jan Štohanzl a Pavel Čmovš, v dresu Dillí se představí brankář Marek Čech a Pavel Eliáš, Tomáše Josla si vybral North East United a Jakub Podaný putuje do Kalkaty.

Nechybí ani Trézeguet

Indickou Superligu bude hrát osm celků, přičemž každý z nich může mít na soupisce šest cizinců. Liga tam poběží od září do prosince. Základní část končí na sklonku listopadu, následuje play off.

Indové mají se soutěží velké plány a snaží se lákat zajímavá evropská jména.

Mezi největší potvrzené úlovky patří hvězdní veteráni David Trezeguét (ex-Juventus), Luis García (ex-Liverpool), Joan Capdevila (ex-Villarreal) či David James, který chytal i za anglickou reprezentaci.

V Superlize by měli jako hvězdní ambasadoři v jednotlivých klubech působit také Alessandro Del Piero nebo Robert Pires. Draftem prošli i bývalí hráči anglické Premier League Michael Chopra a Bernard Mendy, bývalý francouzský reprezentant.

Právě s nimi byl v prvním kole vybrán Slepička, který je smluvně vázán v Příbrami, kde hostuje ze Sparty. Příbramský celek mu však v lukrativním angažmá nehodlá bránit a pro podzim ho uvolní. Rovněž Štohanzla a Šedu musí uvolnit Mladá Boleslav, přičemž Štohanzl pravidelně nastupoval v základní sestavě.

Ostatní čeští hráči, kteří prošli draftem, jsou momentálně bez angažmá, nebo s nimi klub pro podzim nepočítal. To je příklad sparťanského záložníka Podaného, kterého si vybrala Kalkata.

Tedy tým, který je provázaný s úřadujícím španělským šampionem Atléticem Madrid. Podaný tam bude mít španělské spoluhráče v čele s bývalou oporou Liverpoolu Luisem Garcíou.

Draft českých hráčů do indické fotbalové Superligy:

1. kolo: Miroslav Slepička (Goa),

2. kolo: Jan Šeda (Goa), Jan Štohanzl (Bombaj),

4. kolo: Pavel Čmovš (Bombaj),

5. kolo: Marek Čech (Dillí Dynamos)

6. kolo: Pavel Eliáš (Dillí Dynamos), Tomáš Josl (North East United), Jakub Podaný (Kalkata).

reklama