reklama

Infantino získal ve volbě prezidenta FIFA podporu Střední Ameriky

Gianni Infantino je hlavním evropským kandidátem pro volbu prezidenta FIFA. Gianni Infantino je hlavním evropským kandidátem pro volbu prezidenta FIFA. autor: Reuters
Hlavní evropský kandidát pro volbu prezidenta FIFA Gianni Infantino získal podporu zástupců Fotbalové federace Středí Ameriky.

Miami - Zástupci Fotbalové federace Střední Ameriky (UNCAF) hodlají v únorové volbě prezidenta FIFA podpořit Gianniho Infantina. Generální sekretář UEFA tak získal vedle Evropy první podporu z ostatních světadílů. Celkem jde o sedm z 209 volebních hlasů.

Pětačtyřicetiletý Infantino se po suspendaci předsedy UEFA Michela Platiniho stal hlavním evropským kandidátem. Kromě něj se o post prezidenta FIFA ucházejí také Jerome Champagne, jordánský princ Alí bin Husajn, Jihoafričan Tokyo Sexwale a šéf asijského fotbalu Salmán bin Ibráhím Chalífa.

Klíčem pro zvolení je získání hlasů z ostatních kontinentů. A neutrální Střední Amerika jako první deklarovala, že 26. února při volbě podpoří právě Infantina. V dopise, který má k dispozici agentura Reuters, se k tomu zavázali předsedové fotbalových asociací Kostariky, Hondurasu, Salvadoru, Panamy, Guatemaly, Belize a Nikaraguy.

Momentálně je Infantino v Paraguayi, kde se snaží získat podporu i jihoamerických zemí.

reklama