reklama

Insider vydává knihu Luďka Mádla Kmotr Fotbal

Obálka knihy Luďka Mádla Kmotr Fotbal Obálka knihy Luďka Mádla Kmotr Fotbal autor: Sport
Luděk Mádl, uznávaný fotbalový reportér, popisuje skutečné příběhy ze zákulisí, z prostředí velkých byznysmenů, řadových bafuňářů i kmotrů nejpopulárnějšího tuzemského sportu.

Je zelená jako tráva a šťavnatá jak historky z dob Ivana Horníka. Kniha s názvem „Kmotr Fotbal“ vychází v těchto dnech v edici Insider.

Luděk Mádl, uznávaný fotbalový reportér, popisuje skutečné příběhy ze zákulisí, z prostředí velkých byznysmenů, řadových bafuňářů i kmotrů nejpopulárnějšího tuzemského sportu. Vyprávění očitých svědků dokazuje, jak málo se toho od dob největší úplatkářské aféry kolem „Ivánka“ Horníka změnilo: osoby a obsazení jen zčásti, metody vůbec.

Kmotr Fotbal je už druhým edičním počinem Insideru, první knihou byl Spis Rath od Sabiny Slonkové.

Křetínského taška, ale zdaleka nejen ta

Zčásti jde v Mádlově knize vlastně o totéž, o co v případě politika ČSSD. Také tady hrají svou roli úplatky, nebo přinejmenším podezření, že se s nimi „tak nějak počítá“. Luděk Mádl načasoval svou knihu na období, kdy si fotbal volí nového šéfa, ale kdy také končí další ročník první ligy, do kterého zasáhla známá aféra nazvaná Křetínského taška. Ale nejde zdaleka jen o poslední rok a jen o Peltu a Křetínského.

Žebříček Top 50

Kmotr Fotbal ukazuje skutečné mocné českého fotbalu přímo v akci. Součástí knihy je také žebříček 50 nejvlivnějších lidí v tuzemské kopané a tři velké rozhovory: s majitelem Sparty Danielem Křetínským, jeho protivníkem z plzeňské Viktorky Tomášem Paclíkem a s mužem, „jehož jméno se nevyslovuje“, abychom použili autorova slova – s Romanem Berbrem.

Kniha Kmotr Fotbal o 190 stranách je už k dostání u všech dobrých knihkupců. Koupit si ji můžete také v e-shopu deníku Insider (ZDE).

Facebooková stránka autora knihy: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama