Zemanův Řím nadělil AC čtyřku. Inter přišel o druhou příčku

22. 12. 2012 23:00
Fotbalisté Interu zachránili v italské lize pět minut před koncem domácí remízu 1:1 s FC Janovem. Přišli i tak o druhé místo v Sérii A.
Fotbalisté AS Řím se radují z gólu
Fotbalisté AS Řím se radují z gólu | Foto: Reuters

Řím - Předčasnou vánoční nadílku připravili fotbalisté AS Řím milánskému AC a vyhráli ve šlágru italské ligy doma 4:2. Tým českého trenéra Zdeňka Zemana vedl už o čtyř góly, v závěru ale dohrával v deseti a nechal tak hosty dvakrát snížit.

Hráči Interu zachránili v italské lize pět minut před koncem domácí remízu 1:1 s FC Janovem. Přišli tak o druhé místo v Sérii A. Přeskočilo je Lazio Řím i Fiorentina. Vedoucí Juventus Turín má osmibodový náskok.

Poločas jak z noční můry prožilo AC v Římě. V 30. minutě totiž prohrávalo už 0:3. Nejprve z rohu skóroval Burdisso, po něm přidal gól rovněž hlavou Osvaldo a skvělou půlhodinu uzavřel Lamela. Milán měl sice šance také, ale nedokázal být tak efektivní jako soupeř.

Ten navíc díky Lamelovi přidal po přestávce další brankový zářez. Komplikace AS přišly až v 78. minutě, když stoper Marquinhos zahrál rukou při brejku soupeře a dostal červenou kartu. Milán tak v závěru využil přesilovku a Pazzini a Krkič snížili.

To bylo ale všechno. Zemanův výběr tak Milánu utekl na šestém místě už o pět bodů.

Inter v závěru zachraňoval remízu

Janov poslal na San Siru do vedení v 77. minutě po individuální akci útočník Ciro Immobile, šestou ligovou porážku Interu v sezoně odvrátil gólovou hlavičkou z 85. minuty argentinský záložník Esteban Cambiasso.

Lazio porazilo jediným gólem Sampdorii Janov, když ve 31. minutě dorazil míč do sítě Hernanez. Fiorentina i díky dvěma gólům Jovetiče rozstřílela Palermo 3:0 a stejně jako Řím přeskočila Inter. To tak kleslo až na čtvrtou příčku.

Fotbalisté Neapole, kteří jsou soupeřem Plzně ve 2. kole Evropské ligy, zakončí letošní rok v italské lize na pátém místě. V 18. kole vyhráli 2:0 v Sieně a ukončili sérii čtyř porážek ve všech soutěžích.

Neapol rozhodla o své jedenácté ligové výhře v sezoně až v úplném závěru. V 86. minutě zlomil odpor Sieny vítězným gólem Christian Maggio, pojistku v podobě proměněné penalty přidal v poslední minutě Edinson Cavani.

Uruguayský kanonýr ztrácí se třinácti góly jediný zásah na nejlepšího střelce Serie A Stephana El Shaarawyho z AC Milán.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Inter Milán - FC Janov 1:1 (85. Cambiasso - 77. Immobile), Bergamo - Udine 1:1 (40. Denis z pen. - 34. Muriel), Boloňa - Parma 1:2 (54. Sörensen - 56. Valdés, 66. Sansone), FC Turín - Chievo 2:0 (12. vlastní Sardo, 26. Gazzi), Palermo - Fiorentina 0:3 (50. a 83. z pen. Jovetič, 89. Rodríguez z pen.), Sampdoria Janov - Lazio Řím 0:1 (31. Hernanes), Siena - Neapol 0:2 (86. Maggio, 90. Cavani z pen.), AS Řím - AC Milán 4:2 (30. a 61. Lamela, 13. Burdisso, 23. Osvaldo - 87. Pazzini z pen., 88. Krkic).

1. Juventus Turín 18 14 2 2 39:11 44
2. Lazio Řím 18 11 3 4 26:18 36
3. Fiorentina 18 10 5 3 36:19 35
4. Inter Milán 18 11 2 5 30:19 35
5. Neapol 18 11 3 4 33:17 34
6. AS Řím 18 10 2 6 42:29 32
7. AC Milán 18 8 3 7 34:26 27
8. Parma 18 7 5 6 25:24 26