23. 9. 2015 23:14
Výsledky 5. kola italské fotbalové ligy.
Radost Interu MIlán.
Radost Interu MIlán. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán zvítězili v pátém kole italské ligy 1:0 nad Hellasem Verona a vyrovnali klubový rekord ze sezony 1966/67, kdy také vyhráli úvodních pět zápasů. Svěřenci trenéra Manciniho jsou v čele tabulky o tři body před Fiorentinou, která porazila nováčka Boloňu 2:0. Juventus Turín znovu ztratil, o vedení s Frosinone přišel až v závěru a remizoval 1:1.

Inter trápila špatná koncovka

Inter byl aktivní od začátku zápasu s Veronou, v prvním poločase ale několikrát ztroskotal na nepřesnosti v zakončení. Po přestávce mohl otevřít skóre z ojedinělé šance hostů Sala, trefil však břevno. Minutu poté na druhé straně přesně zakončil hlavou Melo a rozhodl o výhře milánského celku, který ve všech pěti utkáních v sezoně zvítězil o jediný gól.

Jedinou větší příležitost prvního dějství zápasu Fiorentina - Boloňa měl domácí Alonso, který z přímého kopu těsně minul Miranteho branku. Hned po přestávce mohl otevřít skóre Rebič, ani on ale nezakončil přesně.

Přesto "Viola" splnila roli favorita. V 71. minutě ji poslal do vedení Blaszczykowski, který ve Fiorentině hostuje z Borussie Dortmund. O jedenáct minut později na něj navázal bývalý hráč Dněpropetrovsku či Blackburnu Kalinič.

Sassuolo pokračuje ve skvělých výkonech

Juventus mohl po půlhodině duelu s Frosinone prohrávat. Do velké šance se dostal Ciofani, trefil však brankovou konstrukci. Stejný osud potkal o chvíli později na druhé straně Pogbu. Po změně stran Cuadrado přesně přihrál Zazovi a ten vstřelil svůj první gól za Juventus, kam před sezonou přestoupil ze Sassuola.

Hubené vedení ale domácí neudrželi, v nastavení překonal Blanchard gólmana Neta, který dnes dostal přednost před legendou "Staré dámy" Buffonem. Turínští tak z pěti zápasů získali pouze pět bodů, Frosinone poprvé v sezoně bodovalo, zůstalo však poslední.

Třetí místo patří překvapivě Sassuolu, které vyhrálo 1:0 v Palermu zásluhou Floccariho. Stejným poměrem uspělo Chievo Verona nad FC Turín. Na pátou pozici se posunula Sampdoria Janov, která porazila AS Řím 2:1. Hosté sice svého soupeře výrazně přestříleli, zápas ale v 85. minutě rozhodl vlastním gólem obránce Římanů Manolas. Městský rival Lazio porazilo FC Janov 2:0, Neapol remizovala bez branek na hřišti předposledního Carpi.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Carpi - Neapol 0:0, Chievo - FC Turín 1:0 (75. Castro), Fiorentina - Boloňa 2:0 (71. Blaszczykowski, 82. Kalinič), Inter Milán - Hellas Verona 1:0 (56. Melo), Juventus Turín - Frosinone 1:1 (50. Zaza - 90.+2 Blanchard), Lazio Řím - FC Janov 2:0 (35. Djordjevič, 62. Anderson), Palermo - Sassuolo 0:1 (35. Floccari), Sampdoria Janov - AS Řím 2:1 (50. Eder, 85. vlastní Manolas - 69. Salah).