Inter Milán vyhrál Ligu mistrů a zkompletoval treble

22. 5. 2010 22:42
Bayern Mnichov - Inter Milán 0:2
Hlavním hrdinou finále je dvougólový střelec Diego Milito
Hlavním hrdinou finále je dvougólový střelec Diego Milito | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Interu Milán vyhráli poprvé ve své historii Ligu mistrů a navázali na dva úspěchy z dob jejího předchůdce PMEZ.

Rovněž zkompletovali úctyhodný treble, neboť už předtím triumfovali v domácí lize i národním poháru.

O vítězství italského celku 2:0 v madridském finále nad Bayernem Mnichov rozhodl dvěma trefami Diego Milito.

Kdo završí treble? Mistr Van Gaal, nebo učeň Mourinho
Do finále Ligy mistrů nám pomohli sudí, uznává Bayern
Madrid uvidí v sobotu nejdražší finále Ligy mistrů
Mourinho má podepsat s Realem hned po madridském finále

V úvodu se snažila hrozit obě mužstva, zvláště pak mnichovský rychlík Robben, ale defenzivy byly pozorné.

V 15. minutě neměl rozhodně čisté svědomí při obranném zákroku v pokutovém území Maicon, jehož ruka se několikrát pomazlila s centrem Bayernu. Rozhodčí Webb však penaltu nezapískal.

Počáteční nadšení po dvaceti minutách odpadlo, ale ve 35. minutě předvedli Milánští bleskovou souhru středem rozhozené mnichovské obrany a Milito po přihrávce Sneijdera mazáckým přehozením brankáře Butta otevřel skóre.

O chvíli později už mohl být rozdíl dvougólový, když si obě ofenzivní esa Interu role prohodila, ale Sneijder mířil z penaltového puntíku jen do Butta.

Pojistku přidal znovu Milito

Po změně stran se kola zápasu roztočila na plné obrátky. Hned po příchodu na trávník se zaskvěli oba brankáři. César vychytal Müllera, Butt nezaváhal proti Panděvovi.

Bavorský klub si poté vypracoval převahu, ovšem kýžený vyrovnávací gól stále nepřicházel. Naopak v 71. minutě znovu přišla chvíle Milita. Argentinský střelec vyškolil Van Buytena a přidal druhou branku.

V tu chvíli začínalo být i Mnichovu jasné, že vítězem letošní Ligy mistrů se stane Inter Milán.

Pro trenéra Josého Mourinha to je historická chvíle. Jako teprve třetí trenér dokázal získat "pohár s velkýma ušima" se dvěma různými kluby.

Finálové utkání fotbalové Ligy mistrů v Madridu:

Bayern Mnichov - Inter Milán 0:2 (0:1)
Branky: 35. a 70. Milito. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Demichelis, Van Bommel - Chivu. Diváci: 74.954.

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Altintop (63. Klose) - Olič (74. Gomez), Müller. Trenér: Van Gaal.
Inter: César - Maicon, Lúcio, Samuel, Chivu (68. Stankovič) - Zanetti, Cambiasso - Eto'o, Sneijder, Panděv (79. Muntari) - Milito (90. Materazzi). Trenér: Mourinho.