Neapol remizovala v souboji o druhé místo s AC Milán

14. 4. 2013 23:00
Fotbalisté Interu Milán si v italské lize připsali další překvapivou porážku. Po prohře 3:4 z posledního kola s Bergamem dnes podlehli Cagliari 0:2.
Matthieu Flamini (vpravo) sice otevřel skóre zápasu s Neapolí, pak se ale nechal vyloučit a AC Milán horkotěžko uhájil remízu 1:1. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole remizovali ve šlágru 32. kola italské ligy na hřišti AC Milán 1:1 a udrželi si před ním čtyřbodový náskok na druhém místě soutěže.

Inter Milán si po prohře 3:4 z minulého kola s Bergamem připsal další překvapivou porážku a podlehl Cagliari 0:2.

V tabulce klesl na sedmou příčku a předstihl ho AS Řím, který se díky výhře 2:1 nad FC Turín posunul na páté místo.

Panděv rychle zareagoval na Flaminiho

V souboji o druhé místo, které zajišťuje účast přímo ve skupině Ligy mistrů, měl domácí AC Milán navrch jen krátce.

Do vedení ho dostal po půlhodině gólem v druhém zápase v řadě záložník Mathieu Flamini, už za tři minuty ale zareagoval po přihrávce Marka Hamšíka osamocený Goran Panděv.

Domácí přišli ještě v první půli o zraněného Kevina-Prince Boatenga a v 72. minutě také o Flaminiho, který dostal rovnou červenou kartu za hrubý skluz na Juana Zúňigu.

Neapol ale ani v přesilovce na první výhru nad AC Milán na San Siru od roku 1986 nedosáhla.

Inter prohrál čtvrtý zápas z pěti

Inter to měl z Milána do Terstu, kde sardinský tým kvůli problémům s domácím stadionem Is Arenas dohrává sezonu, blíž než Cagliari, ale dalekého cestování soupeře nevyužil.

Nejblíže gólu byl po čtvrthodině hry při úniku Esteban Cambiassa, argentinský záložník ale trefil jen tyč.

Cagliari se tak dostalo do vedení v 63. minutě díky penaltě střídajícího Mauricia Pinilly, který po šesti minutách na hřišti potrestal zákrok Matíase Silvestreho.

Chilský reprezentant brzy přidal druhý gól ranou zblízka pod horní tyč. Inter prohrál čtvrté z posledních pěti utkání.

AS si poradilo i s brzkým vyrovnáním

Hráče AS Řím v cestě za výhrou 2:1 nad Turínem nezbrzdilo ani brzké srovnání soupeře, když na úvodní gól Pabla Daniela Osvalda odpověděl Rolando Bianchi.

O vítěznou branku se postaral v 60. minutě Erik Lamela a Římané přestáli v poslední desetiminutovce i přesilovku soupeře po vyloučení Federica Balzarettiho.

Janovské derby mezi Sampdorií a FC skončilo remízou 1:1. Hostující Sampdoria potvrzovala lepší postavení v tabulce a vedla od 28. minuty po gólu Édera.

Jenže v 79. minutě byl vyloučen Andrea Costa a prakticky okamžitě srovnal Matuzalém. Domácím i tak chybí na záchranu dva body.

Vacek opět na hřišti chyběl

Palermo sice vedlo nad Boloňou díky umístěné střele Josipa Iličiče už od páté minuty, o výhru a posun ze sestupové příčky ale přišlo vinou velké chyby brankáře Stefana Sorrentina.

Ten chtěl v pokutovém území zalehnout míč, který mu však prošel pod tělem a napadající útočník Manolo Gabbiadini snadno srovnal na konečných 1:1.

Chievo remizovalo bez branek s Catanií, jeho záložník Kamil Vacek se na hřiště z lavičky nedostal.

Výsledky 32. kola:

Palermo - Boloňa 1:1 (4. Iličič - 17. Gabbiadini), Cagliari - Inter Milán 2:0 (63. z pen. a 77. Pinilla), Chievo - Catania 0:0, FC Janov - Sampdoria Janov 1:1 (80. Matuzalém - 28. Éder), FC Turín - AS Řím 1:2 (31. Bianchi - 22. Osvaldo, 60. Lamela), Parma - Udine 0:3(12. a 43. Muriel, 62. Pereyra), AC Milán - Neapol 1:1 (30. Flamini - 33. Panděv).

1. Juventus Turín 31 22 5 4 61:20 71
2. Neapol 32 18 9 5 58:30 63
3. AC Milán 32 17 8 7 56:35 59
4. Fiorentina 32 16 7 9 58:39 55
5. AS Řím 32 15 6 11 63:53 51
6. Lazio Řím 31 15 6 10 40:37 51
7. Inter Milán 32 15 5 12 50:45 50
8. Udine 32 12 12 8 44:39 48