Inter po restartu italské ligy vyhrál nad Sampdorií Janov

21. 6. 2020 23:50
Fotbalisté Interu Milán zvítězili v prvním utkání po koronavirové přestávce v zápase 25. kola italské ligy nad Sampdorií Janov 2:1.
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku | Foto: Reuters

Inter dostal do vedení po 10 minutách hry po rychlé kombinaci třetí nejlepší střelec soutěže Romelu Lukaku, pro kterého to byla již 18. branka v ligové sezoně. Vedení "Nerazzurri" navýšil po půl hodině hry Lautaro Martínez.

Hosté snížili po poločase, kdy po rohovém kopu i s tečí brankáře pálil Morten Thorsby. Inter vyhrál poprvé po dvou předchozích ligových porážkách, na lídra Serie A Juventus ztrácí na třetím místě šest bodů.

Restart soutěže zvládla i Atalanta Bergamo, která i díky dvěma brankám kolumbijského útočníka Duvána Zapaty porazila Sassuolo 4:1.

Čtvrtý tým tabulky z Bergama začal potvrzovat roli favorita v 16. minutě, kdy se prosadil Berat Djimsiti. Další branku nemohli domácí slavit o čtyři minuty později, neboť trefu Alejandra Gómeze odvolal videorozhodčí kvůli hře rukou.

Zvýšit se Bergamu povedlo v 31. minutě, kdy se trefil Zapata, a chvíli poté i díky vlastní brance hostujícího Mahdího Búrabíji. Po přestávce se podruhé trefil Zapata, pro něhož šlo o 13. přesný zásah v ročníku. Snížit se Sassuolu podařilo až v nastaveném čase, kdy svou předchozí minelu odčinil Búrabíja.

Italská fotbalová liga - 25. kolo: Bergamo - Sassuolo 4:1 (31. a 66. Zapata, 16. Djimsiti, 38. vlastní Búrabíja - 90.+2 Búrabíja), Inter Milán - Sampdoria Janov 2:1 (10. Lukaku, 33. Martínez - 53. Thorsby).

1. Juventus Turín 26 20 3 3 50:24 63
2. Lazio Řím 26 19 5 2 60:23 62
3. Inter Milán 26 17 6 3 51:25 57
4. Bergamo 26 15 6 5 74:35 51
5. AS Řím 26 13 6 7 51:35 45
6. Neapol 26 11 6 9 41:36 39
7. Hellas Verona 26 10 8 8 31:27 38
8. Parma 26 10 6 10 33:32 36