Inter v italské lize zůstává bez ztráty, Juventus se dočkal výhry

20. 9. 2015 14:42
Fotbalisté Interu Milán zdolali v souboji dosud nejlepších týmů italské ligy Chievo 1:0. Po čtvrtém kole si tak i nadále jako jediný klub v soutěži drží stoprocentní bilanci a zůstávají v čele Serie A. Interu stačil k vítězství ve Veroně jediný gól, o který se krátce před poločasovou přestávkou postaral Mauro Icardi. Juventus porazil FC Janov 2:0 a dočkal se první výhry v ročníku.
Fotbalistům Interu Milán vstup do nového ročníku Serie A vyšel.
Fotbalistům Interu Milán vstup do nového ročníku Serie A vyšel. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Interu Milán zdolali v souboji dosud nejlepších týmů italské ligy Chievo1:0. Po čtvrtém kole si tak i nadále jako jediný klub v soutěži drží stoprocentní bilanci a zůstávají v čele Serie A. Juventus porazil FC Janov 2:0 a dočkal se první výhry v ročníku.

Interu stačil k vítězství ve Veroně jediný gól, o který se krátce před poločasovou přestávkou postaral Mauro Icardi. Chievo, jemuž se v předchozích kolech podařilo uhrát remízu s obhájcem titulu Juventusem a triumfovat 4:0 nad Laziem, utrpělo první porážku v sezoně.

Juventus se po sérii ztrát konečně dočkal vítězství a navázal na úterní výhru 2:1 z Ligy mistrů nad Manchesterem City. Do vedení na hřišti FC Janov mu pomohl brankář soupeře Eugenio Lamanna, který si srazil do vlastní sítě míč poté, co ho předtím Paul Pogba namířil do břevna.

Francouzský reprezentant Pogba se mezi střelce přece jen zapsal v 60. minutě, kdy proměnil pokutový kop. Janovský tým v té době hrál po vyloučení Armanda Izza v deseti a na snížení či obrat už se nezmohl a duel skončil 2:0.

Nejbližším pronásledovatelem Interu je po čtvrtém kole městský rival Juventusu FC Turín. Ten zásluhou dvou branek Fabia Quagliarelly z úvodní půlhodiny porazil v dalším turínsko-janovském měření sil Sampdorii rovněž 2:0.

Třetí příčku drží po remíze 2:2 se Sassuolem AS Řím, který dvakrát dotahoval skóre. Jubilejním třístým soutěžním gólem v dresu AS k zisku bodu přispěl kapitán Francesco Totti. V Serii A si kanonýr, který příští týden oslaví 39. narozeniny, připsal 244. zásah.

Lazio i podruhé na hřišti soupeře schytalo debakl. Po porážce 0:4 s Chievem dnes inkasovalo v utkání uchazečů o poháry na hřišti Neapole dokonce pětkrát. Domácí přitom zaznamenali první ligové vítězství v sezoně.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Chievo - Inter Milán 0:1 (42. Icardi), AS Řím - Sassuolo 2:2 (36. Totti, 49. Salah - 22. Defrel, 45. Politano), Bergamo - Hellas Verona 1:1 (89. Moralez - 90.+7 Pisano), Boloňa - Frosinone 1:0 (27. Mounier), FC Janov - Juventus Turín 0:2 (37. vlastní Lamanna, 60. Pogba z pen.), FC Turín - Sampdoria Janov 2:0 (18. a 24. Quagliarella), Carpi - Fiorentina 0:1 (35. Babacar), Neapol - Lazio Řím 5:0 (14. a 59. Higuaín, 35. Allan, 47. Insigne, 79. Gabbiadini).