Inter porazil Pescaru a posunul se na třetí místo

12. 1. 2013 23:03
Fotbalisté Interu Milán vyhráli na domácí půdě nad Pescaru 2:0 a minimálně do neděle se posunuli na třetí místo italské Serie A.
Rodrigo Palacio slaví se spoluhráči gól do sítě Pescary
Rodrigo Palacio slaví se spoluhráči gól do sítě Pescary | Foto: Reuters

Milán - Minimálně do neděle budou fotbalisté Interu Milán okupovat třetí příčku nejvyšší italské fotbalové soutěže. Na domácí půdě totiž porazili Pescaru 2:0 a dostali se tak o bod před Neapol, která má utkání 20. kola k dobru.

V druhém sobotním zápase Boloňa deklasovala Chievo 4:0.

Domácí hráči měli na San Siru od prvních minut převahu. Neprosadil se ovšem Pereira, Cambassio ani Guarín. Zadařilo se až Palaciovi, který v 31. minutě z hranice vápna překonal brankáře hostů.

Nováček italské ligy se po přestávce trochu oklepal a snažil se Inter zaskočit rychlými akcemi po stranách. Domácí se ale ubránili a záhy přidali uklidňující gól. Po skvělé kombinaci Guarín zakončoval téměř do prázdné svatyně.

V závěru mohl milánský klub ještě přidat další trefu, ale několikrát se zaskvěl brankář Pescary Perin.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Boloňa - Chievo 4:0 (44. a 59. Gilardino, 13. Kone, 89. Gabbiadini), Inter Milán - Pescara 2:0 (31. Palacio, 54. Guarin).

1. Juventus Turín 19 14 2 3 40:13 44
2. Lazio Řím 19 12 3 4 28:19 39
3. Inter Milán 20 12 2 6 32:22 38
4. Neapol 19 12 3 4 37:18 37
5. Fiorentina 19 10 5 4 36:21 35
6. AS Řím 19 10 2 7 43:33 32
7. AC Milán 19 9 3 7 36:27 30
8. Parma 19 8 5 6 27:25 29