29. 1. 2012 23:00
Serie A: Lecce - Inter 1:0, AC Milán - Cagliari 3:0
Nešťastný Mauro Zarate
Nešťastný Mauro Zarate | Foto: Reuters

Řím - Slavný Inter Milán ztratil další důležité body na cestě za italským titulem. Modročerní ve 20. kole Serie A nezvládli zápas na půdě předposledního Lecce, kde podlehli 0:1.

Internazionale teď ztrácí už devět bodů na vedoucí Juventus Turín. Rozhodující branku utkání vstřelil pět minut před koncem prvního poločasu Giacomazzi.

Stále neporažený Juventus ve šlágru kola přehrál Udine

Milánští přišli i o čtvrté místo tabulky, na němž je vystřídalo Lazio. Římský klub vyhrál v Chievu jednoznačně 3:0, dva góly dal německý kanonýr Miroslav Klose.

Za vítěze nenastoupil zraněný útočník Libor Kozák, domácí Kamil Vacek zase proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

Nezahrál si ani Daniel Pudil, který je na půlročním hostování v Ceseně. V utkání proti Bergamu do hry nezasáhl a jeho tým prohrál 0:1.

Na druhém místě tabulky se drží o bod za Juventusem AC Milán. Obhájci titulu porazili doma 3:0 Cagliari. Trefili se Ibrahimovič, Nocerino a Ambrosini.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Fiorentina - Siena 2:1 (4. Jovetič, 63. Natali - 89. Calaio z pen.), AS Řím - Boloňa 1:1 (62. Pjanič - 12. Di Vaio), Cesena - Bergamo 0:1 (76. vlastní Rossi), Lecce - Inter Milán 1:0 (40. Giacomazzi), FC Janov - Neapol 3:2 (31. a 70. Palacio, 36. Gilardino - 80. Cavani, 82. Lavezzi), Chievo - Lazio Řím 0:3 (87. a 89. Klose, 20. Hernanes), Palermo - Novara 2:0 (41. a 72. Budan), AC Milán - Cagliari 3:0 (32. Ibrahimovic, 39. Nocerino, 75. Ambrosini).