Inter se vrací na první místo. AS Řím padl se Sampdorií

25. 4. 2010 22:55
Inter - Bergamo 3:1, AS Řím - Sampdoria 1:2
Zklamaný Francesco Totti
Zklamaný Francesco Totti | Foto: Reuters

Milán - Tři kola před koncem Serie A se do čela dostali obhájci titulu z Interu Milán. Ten porazil Atalantu Bergamo 3:1, zatímco dosavadní lídr doma překvapivě prohrál 1:2 se Sampdorií Janov.

Inter se tak dostal na čele do dvoubodového vedení, výhra pomohla i Sampdorii, která se vrátila na čtvrté místo. To zaručuje postup do předkola Ligy mistrů.

AS Řím přišel prohrou o unikátní bilanci bez porážky. Naposledy padl v 10. kole.

Přitom se dlouho zdálo, že AS Řím vyhraje sedmý ligový zápas v řadě. Ve 14. minutě skóroval kapitán Totti, poté navíc měli domácí několik šancí ke skórování.

Po přestávce však nečekaně udeřili hosté. Po centru Exřímana Cassana se hlavičkou prosadil kanonýr Pazzini. A když domácí tým v závěru zápasu otevřel obranu při snaze o výhru, prosadil se pět minut před koncem opět Pazzini.

AC opět padlo, Juventus se chytil

Inter nevstoupil do utkání dobře, prohrával od páté minuty po trefě Tiribocchiho, nicméně ještě do přestávky dokázal zásluhou Milita a Marigy vývoj střetnutí otočit. Konečné vítězství pak ještě dvanáct minut před koncem pečetil Chivu.

Šance na titul se naopak vytratila u AC Milán. Rossoneri prohráli 1:3 na půdě Palerma a na Inter ztrácí tři kola před koncem devět bodů. Páté Palermo v tabulce zaostává o dva body za Sampdorií.

V boji o předkolo Ligy mistrů se udržel Juventus, který vyhrál 3:0 nad Bari a na Sampdorii ztrácí šest bodů. Sedmá Neapol naopak po remíze 0:0 s Cagliari ztrácí na Janovany už sedm bodů.

Livorno je prvním sestupujícím

Už jistým sestupujícím z italské ligy jsou fotbalisté Livorna, kteří sice porazili Catanii 3:1, o jejich pádu do druhé ligy rozhodla výhra rovněž ohrožené Boloni 2:1 nad Parmou.

Do druhé ligy doprovodí Livorno nejspíše i Siena a Bergamo. Vedle Boloni totiž vyhrálo i šestnácté Lazio Řím, které zvítězilo 2:1 na hřišti FC Janov.

Siena ztrácí tři kola před koncem na nesestupové 17. místo devět bodů, Bergamo pět.

Inter Milán - Bergamo 3:1