Inter vedení neudržel. Mourinho odstartoval remízou

30. 8. 2008 22:29
Sampdoria - Inter 1:1, Udinese - Palermo 3:1
Zlatan Ibrahimovič se raduje z gólu do sítě Sampdorie Janov.
Zlatan Ibrahimovič se raduje z gólu do sítě Sampdorie Janov. | Foto: Reuters

Praha - Premiéra v italské Serii A se portugalskému kouči José Mourinhovi povedla jen napůl. Jeho Inter Milán na hřišti Sampdorie Janov sice dlouho vedl, ale nakonec si odváží jen bod za remízu 1:1.

První poločas příliš vzrušení nenabídl, ale Inter se ze zabezpečené obrany přeci jen dostal do vedení.

Zlatan Ibrahimovič si poradil se dvěma obránci a ačkoliv se mu střela úplně nepovedla, nakonec zapadla do sítě.

Mourinhovi svěřenci se soustředili spíše na bránění, a to se jim nevyplatilo. V 68. minutě obránci nedokázali uklidit míč do bezpečí, a ten spadl před Del Vecchia, který neměl problém vyrovnat.

A domácí mohli hned nato dokonat obrat. Del Vecchio vyslal krásnou přihrávku za obranu na Cassana, jenže ten si míč nedokázal pořádně zpracovat a šanci jít sám na branku propásl.

Tři minuty před koncem pak zachránil Interu alespoň bod skvělým zákrokem brankář Julio Cesar, který nejlepším zákrokem zápasu zlikvidoval střelu Palomba.

Udinese začalo vítězně

Fotbalisté Udinese Calcio vstoupili do nového ročníku italské Serie A vítězně, když v sobotním utkání porazili na svém hřišti Palermo 3:1.

Bývalý zaměstnavatel Tomáše Sivoka a Tomáše Zápotočného vedl už do poločasové přestávky 2:0, když se o obě branky postaral útočník Antonio Di Natale.

Palermo sice po přestávce snížilo zásluhou Bresciana, ale poslední slovo měli opět domácí, kteří pojistili konečný stav Inlerovou trefou.

První kolo italské nejvyšší soutěže odehraje v sobotu také úřadující šampión Inter Milán. Svěřenci nového kouče José Mourinha se večer představí na hřišti Sampdorie Janov.