Inter zastavil Messiho i Barcu, do odvety si veze výhru

20. 4. 2010 22:42
Inter Milán - FC Barcelona 3:1 (1:1)
Radující se Inter Milán má před odvetou dobrou pozici
Radující se Inter Milán má před odvetou dobrou pozici | Foto: Reuters

Milán - Ve velký triumf José Mourinha a jeho svěřenců se změnilo úvodní semifinále Ligy mistrů mezi Interem Milán a Barcelonou, které italský celek vyhrál 3:1.

Aktivně hrající Inter vyrukoval na obhájce titulu s aktivním přístupem a možná dlouhou cestou autobusem znavený celek včetně velice matného Messiho díky rychlým brejkům dokázal poprvé v historii porazit.

Před odvetou na Nou Campu tak má Inter Milán velice dobrou výchozí pozici, i když poslední střetnutí v Barceloně prohrál na podzim 0:2, přičemž právě takový výsledek by Barceloně stačil k postupu.

Treble, nebo trable: Zkazí Lyon Bayernu happyend?
Mnichov si oddechl. Ribéry proti Lyonu nastoupí

Zápas začal spíše opatrnou hrou, v níž byl mírně nebezpečnější Inter, jehož akce ale většinou končily ofsajdem. Ovšem v sedmnácté minutě se milánští fandové dočkali i střely na bránu. To když vypálil Eto´o, jeho ránu vyrazil Valdéz před sebe a Diego Milito netrefil odkrytou bránu.

A zahozená šance italský klub hned začala mrzet, neboť Barcelona o dvě minuty později z nenápadné akce šla do vedení. Zaspala totiž celá obrana Interu, která nejprve nechala po lajně projít Maxwella, který od brankové čáry nacentroval na penaltový puntík, kde se v tu chvíli nacházel osamocený Pedro, který pohodlně z ideální pozice zakončil.

Obdržená branka vybičovala Inter k ještě vyšší aktivitě, jejímž výsledkem byly šance Lucia a Milita, avšak vyrovnání přišlo až díky Wesley Sneijderovi. Tomu do střelecké pozice sehrál Milito a Holanďan se štěstím prostřelil Valdéze.

Po vyrovnání se ale Mourinhův výběr poněkud uklidnil a více ze hry opět měli Katalánci, kteří už si ale větší šanci v první půli nevytvořili.

Na počátku druhého poločasu ale opět udeřili domácí. V sedmačtyřicáté minutě unikl po pravé straně hřiště dnes velice aktivní Milito a nahrál do jasné pozice Maicónovi, který se zblízka nemýlil.

A o čtvrt hodiny později se Argentinec sám dočkal branky, když se po ofsajdem zavánějící situaci dostal k hlavičce zblízka do prázdné branky.

V poslední půlhodině zápasu se sice Barcelona snažila svoji klasickou hrou spojenou s dlouhým držením míče tlačit dopředu a Inter často jen zakopával, avšak i přes několik příležitostí a pološancí se tým Pepa Guardioly již neprosadil.

Odveta, slibující velice napínavou podívanou, se hraje za týden v Katalánsku.