Inter zdolal ve finále Poháru AS Řím a má první trofej

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
5. 5. 2010 22:30
AS Řím - Inter Milán 0:1 (0:1)
Wesley Sneijder (vlevo) oslavuje se střelcem branky Diegem Militem
Wesley Sneijder (vlevo) oslavuje se střelcem branky Diegem Militem | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Interu Milán získali první ze tří trofejí, na které mohou letos dosáhnout.

Ve finále Italského poháru vyhráli na Olympijském stadionu v Římě nad 'domácím' AS Řím 1:0, a získali tak tuto trofej pošesté v historii. Jedinou branku zápasu dal v 40. minutě argentinský útočník Interu Diego Milito.

Inter bojuje právě s AS Řím na dálku o titul v italské lize. Dvě kola před koncem k němu má o dva body blíž. Ve hře je také o vítězství v Lize mistrů, kde se 22. května utká s Bayernem Mnichov.

Zápas se naopak nepovedl kapitánovi AS Francesku Tottimu, který byl v 88. minutě za brutální faul na Maria Balotelliho vyloučen.