reklama

Srazil ´rozhodčího Batistutu´, nezahraje si 9 měsíců

Celý incident začíná zhruba v čase 43:00 Petr Vojáček
Devět měsíců bez fotbalu bude kapitán fotbalistů Ryžoviště Josef Šiba, který o prvním říjnovém víkendu v zápase s Dvorci inzultoval rozhodčího.

Praha - Devět měsíců bez fotbalu bude kapitán fotbalistů Ryžoviště Josef Šiba, který o prvním říjnovém víkendu v zápase s Dvorci inzultoval rozhodčího.

Brankář stejného týmu, shodou okolností Šibův bratr, který se následně popral s domácími diváky, vyvázl bez trestu.

Utkání III. třídy na Bruntálsku Dvorce - Ryžoviště bylo kvůli napadení rozhodčího předčasně ukončeno. Do závěrečného hvizdu přitom chybělo jen pár minut a hosté vedli 3:1 (výsledek byl následně kontumován 3:0 ve prospěch domácích).

"Incident byl vyvrcholením špatného pískání"

V té chvíli bylo hostujícímu gólmanovi odpískáno dvojité držení míče, což vedlo k protestům hráčů Ryžoviště a vyvrcholilo povalením sudího. Při odchodu do šaten se pak oba Šibové také poprali s diváky v hledišti.

Kvalitou pořadatelské služby se bude bude okresní svaz ještě zabývat.

"Ten incident to bylo jen vyvrcholení už tak hodně špatného posuzovaní tzv. ´rozhodčího´," zlobil se kapitán Josef Šiba v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Utkání nepískal delegovaný rozhodčí, ale místní sudí, který duel soudcoval v dresu legendárního argentinského kanonýra Gabriela Batistuty.

Co se před samotným incidentem stalo?
"Rozhodčí v 86. minutě nesmyslně odpískal, na popud domácích hračů a fanoušků, dvojí držení míče našeho brankáře a následně nařídil pokutový kop."

Penaltu? Za opakované chycení míče by měl být nařízen nepřímý kop, ne?!
"No právě. Nařidil penaltu, to sem taky nepochopil proč. Po dožadovaní vysvětlení a strkanic s domácím kapitánem jsem byl potrestán červenou kartou. Nikdo jiný kromě mě už ne."

A za moment jste rozhodčího inzultoval...
"V tom momentě jsem ho žduchl, ale odmítam nařčení že ´rozhodčí dostal pěstí od onoho pana, který upadl a ukončil zápas´."

Další incident se stal o chvíli později při odchodu do šaten...
"Po odchodu do kabin jsme byli nesmyslně a brutálně napadeni místními fanoušky. Myslím, že v takove situaci by se zachoval každý jako my a začal se branit."

Jak se na celou záležitost díváte s odstupem několik dní?
"Z mé stranky byla hloupost napadnout rozhodčího, nemělo k tomu dojít.
Bohužel je to těžké. Tymy se nemužou proti tomuhle nijak bránit. Pokud nesouhlasíte s rozhodčím a nenastoupíte, hrozí kontumace utkání. Pokud chcete během zápasu odejít na protest rozhodčího do kabin, taktéž jste potrestán kontumací. Jak se mají týmy bránit? Navíc když na zápas nedojede delegovaný rozhodčí, ale píská to "rozhodčí", který je ovlivňován domácími hráči i fanoušky... Tím samozřejmě nemíním, že by se měli napadat rozhodčí! To byla moje hloupost, která byla vyvrcholením už tak hodně nezvládnutého zápasu."

Disciplinární komise Vás potrestala distancem do konce června příštího roku. Jak trest příjímáte?
"S trestem od disciplinárky jsme samozřejmě počítali. I s vysokým trestem, kór když hřeší kapitan. Trest samozřejmě respektujeme, i když si myslím, že vina není jen na naší straně."

reklama