Itálie se poroučí z poháru FIFA. ´Bolí to docela hodně´

22. 6. 2009 10:30
Uvnitř: video ze zápasu Brazílie - Itálie (3:0)
Buffon neměl šanci vlastní branku Dosseny chytit.
Buffon neměl šanci vlastní branku Dosseny chytit. | Foto: Reuters

Johannesburg - Jako z noční můry byl pro Italy závěr prvního poločasu proti Brazílii na konfederačním poháru v Jižní Africe.

Tři góly během osmi minut nakonec rozhodly o tom, že mistři světa na šampionátu končí už ve skupině.

Italové takhle vysoko prohrávali po půli naposledy před více než půl stoletím a na páteční výprask, kvůli kterému z poháru FIFA vypadli, by určitě také rádi vzpomínali až za hodně dlouho.

Reprezentace z Apeninského poloostrova po prohře 0:3 balí kufry již po třech zápasech a může jen doufat, ža za rok se jí povede v Jižní Africe o mnoho lépe.

"Jsme strašně zklamaní, že se vracíme domů jen s jednou výhrou a dvěma prohrami," tvrdí Fabio Cannavaro, který reprezentoval už ve svém 126. zápase, čímž dorovnal rekord Paola Maldiniho. "Bolí to docela hodně."

O zápase rozhodl Fabiano

Lippiho svěřenci do zápasu proti Brazílii přitom vstoupili s tím, že k jistotě postupu do semifinále poháru FIFA potřebují porazit "Kanárky" o dvě branky.

Italové jsou v nezáviděníhodné situaci.
Italové jsou v nezáviděníhodné situaci. | Foto: Reuters

Jenže krom několika střel ze střední vzdálenosti v utkání mnoho útočné aktivity nepředvedli, a tak se radovali Jihoameričané.

Hlavní měrou se o to zasloužil Luis Fabiano, útočník španělské Sevilly, který během šesti minut v podstatě utkání rozhodl.

Nejprve se v 37. minutě prosadil středem italské obrany, aby se po šesti minutách dostal ve vápně k míči znovu a opět nedal Buffonovi šanci.

Na konečných 3:0 pro Dungovy svěřence nešťastně upravil v poslední minutě první půle Dossena, který si srazil přihrávku Robinha na Ramirese do vlastní sítě.

"Byl to těžký zápas," komentoval utkání italský forvard Giuseppe Rossi, "Měli jsme šance a mohli na tom být lépe, ale takový je fotbal.

Projděte si všechny góly i další šance zápasu na videu.