Italové v přípravě na zápas v Praze porazili San Marino

31. 5. 2013 23:00
Andrea Pirlo v generálce na zápas s Českem, který se hraje příští pátek, vstřelil jeden ze čtyř italských gólů. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Itálie, kteří příští týden nastoupí v kvalifikaci mistrovství světa proti českému týmu, v pátečním zápase porazili v přípravě San Marino 4:0.

Vicemistři Evropy díky vítězství v Boloni ukončili sérii sedmi přátelských utkání bez vítězství.

Itálii, která naposledy v přípravě porazila 11. listopadu 2011 Polsko 2:0, za výhrou nasměrovali v prvním poločase Andrea Poli a Alberto Gilardino.

V druhé půli se trefili ještě Andrea Pirlo z přímého kopu a Alberto Aquilani. Navíc Mario Balotelli, jenž přišel na hřiště po přestávce, dvakrát trefil tyč.

Antonelli si zlomil nohu

Kvůli zranění musel těsně před přestávkou střídat obránce Luca Antonelli, který má podle prvních informací zlomenou holenní kost.

V kvalifikaci mistrovství světa tým trenéra Cesareho Prandelliho ještě neprohrál a v tabulce skupiny B je po pěti zápasech s 13 body první.

Česká republika, která přivítá Itálii v Praze na Letné v pátek 7. června, je s osmi body třetí.

Turecko - Slovinsko 0:2 (0:1)

Branky: 11. Novakovič, 65. Matavž.

Itálie - San Marino 4:0 (2:0)

Branky: 28. Poli, 34. Gilardino, 50. Pirlo, 79. Aquilani.
Sestava Itálie: Buffon (70. Sirigu) - Maggio (76. Abate), Ranocchia, Ogbonna, Antonelli (44. De Sciglio) - Poli, Pirlo, Aquilani - Diamanti (49. Cerci), Gilardino (49. Balotelli), Bonaventura (49. Sau).