reklama

Italského mistra světa Nestu zlákal do zámoří kamarád

Alessandro Nesta ještě v dresu AC Milán Alessandro Nesta ještě v dresu AC Milán autor: www.impactmontreal.com
Italský fotbalový obránce Alessandro Nesta bude v kariéře pokračovat v zámořské MLS.

Montreal - Dalším povedeným úlovkem se může pochlubit zámořská fotbalová soutěž MLS. S klubem Montreal Impact podepsal smlouvu jeden z nejlepších stoperů poslední dekáky - Ital Alessandro Nesta.

Toho za velkou louži přilákal jeho velký kamarád z Lazia a italské reprezentace Marko Di Vaio. "Navzdory nabídkám z Evropy jsem chtěl přijmout novou výzvu a hrát v MLS," uvedl Nesta, jenž posledních deset let oblékal dres AC Milán.

Nestu přesvědčil k přestupu Di Vaio

"Při návštěvě svého přítele Marka (di Vaia), kterého jsem sledoval v jeho prvním utkání za Montreal, jsem se sešel se skvělými lidmi z vedení klubu. Jsem přesvědčený, že Montreal je pro mě to pravé," dodal obránce, který se rozhodl neprodloužit v milánském celku smlouvu.

Útočník Di Vaio si odbyl debut za Impact minulý týden proti Torontu. Tým z města, které je spíše známé svým hokejovým klubem Canadiens, má v kádru ještě dalšího italského útočníka Bernarda Corradiho.

Nesta vyhrál vše, co šlo

Římský rodák vyhrál s reprezentací titul mistra světa v roce 2006, o šest let dříve se stal i vicemistrem Evropy a v roce 1996 i mistrem Evropy do jedenadvaceti let. Celkem za seniorský výběr "Squadry Azzury" odehrál 78 zápasů.

Na klubové scéně oblékal šestatřicetiletý stoper zatím jen dva dresy - Lazia (1992-2002) a AC Milán (2002-2012). S oběma kluby se stal mistrem Itálie a postupně vyhrál i všechny další možné trofeje.

Nesta tak má ve své klubové sbírce úspěchů vedle scudetta i vítězství v Italském poháru, italském Superpoháru, Lize mistrů, Poháru UEFA (dnes Evropská liga), mistrovství světa klubů i v dnes již neexistujícím Poháru PVP.

Další známé jméno v zámořské lize

Za Lazio a AC odehrál celkem 587 zápasů, z toho 417 ligových a 122 v evropských pohárech. Dohromady zaznamenal 13 branek, z toho osm ligových.

Italský stoper se stal další velkou rybou v zámořské síti. V MLS již hrají David Beckham, Thierry Henry, Rafael Marquez, Torsten Frings, Barry Robson, Julián de Guzmán či domácí hvězdy Landon Donovan a Freddy Adu.

reklama