reklama

Italský tisk: Děsivá obrana Palerma Spartě vše ulehčila

Nešťastný brankář Siringu pustil tři z pěti střel za svá záda. Nešťastný brankář Siringu pustil tři z pěti střel za svá záda. autor: Jakub Šafránek
Sparťan Řepka prý byl neviditelný

Praha - Vlnu kritiky směřující na defenzivu fotbalového Palerma vyvolala čtvrteční porážka sicilského celku v zápase Evropské ligy na půdě Sparty Praha.

Pátý celek loňského ročníku Serie A totiž na Letné inkasoval tři branky, a protože sám skóroval jen dvakrát, odjel domů s nepořízenou.

"Těžká porážka v Praze. Obrana Palerma je jako z fotbalové noční můry," hlásá v titulku italský deník La Gazetta dello Sport.

Čtěte také:

Chovanec vítězství nepřeceňuje: A Podaný ho nepřekvapil
Sparta vstoupila do Evropské ligy výhrou nad Palermem
Kadlec: Palermo nás nepřekvapilo. Snížení ale neviděl

"Od pasu nahoru je Palermo skvělý tým, ale v obranných řadách čeká trenéra Delio Rossiho ještě hodně práce. Obrana třikrát naprosto zaspala."

Pět branek, bouřlivé emoce a nakonec sparťanská radost Pět branek, bouřlivé emoce a nakonec sparťanská radost Prohlédněte zde

"Šokující porážka Palerma na Letné," hlásí zase stránky populárního fotbalového serveru goal.com, podle nějž Sparta v "pětigólovém thrilleru" zaskočila dominantní Palermo, které prý mělo většinu zápasu pod kontrolou.

Sparta - Palermo: trenér Palerma Foto: Jakub Šafránek

Goal.com si zároveň všímá, že Sparta se tentokrát nemohla příliš spolehnout na služby svého kapitána Tomáše Řepky, který prý byl "neviditelný" a svým dílem přispěl i ke druhé brance Palerma, která notně zdramatizovala závěr zápasu.

O něco smířlivější pro Letenské je analýza utkání na oficiálních stránkách UEFA, která hovoří o zasloužené výhře domácích.

"Živě hrající Sparta si vybojovala impozantním výkonem na úkor Palerma těsné, ale zasloužené vítězství," píše se na webu UEFA o překvapivé porážce sicilského klubu.

Dlužno ovšem dodat, že italským klubům se včera nedařilo obecně. Sampdorie, Neapol i Juventus si totiž překvapivě v prvních utkáních Evropské ligy připsaly jen remízy.

reklama