Jablonec dohnal druhé Teplice. Boleslav vyhrála v Brně

3. 4. 2010 20:20
Jablonec - Olomouc 3:1, Brno - Ml. Boleslav 2:3
Jablonec se stále drží v popředí tabulky
Jablonec se stále drží v popředí tabulky | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Jablonce porazili ve 23. kole doma Olomouc 3:1 a se 44 body se dotáhli na druhé Teplice.

Ty však mají ještě zápas k dobru.

Gólové dostihy viděli diváci v Brně. Přesto z nich neměli takovou radost, protože si všechny body za výhru 3:2 veze domů Mladá Boleslav.

Jistotu záchrany pomalu získává Slovácko, které doma remizovalo s Libercem.

Jablonečtí však cestu za vítězstvím neměli nikterak snadnou. Od 28. minuty totiž prohrávali po brance Petra.

Ještě do přestávky však Severočeši dvěma góly zápas otočili a v 86. minutě přidal pojistku Haurdič.

Přes počáteční aktivitu Sigmy zahrozili jako první domácí. Jarolím však v běhu z první pálil nad břevno a o chvíli později vytěsnil Lafatův pokus Lovásik na tyč.

Jako první se ale radovali Hanáci. Ordoš parádně vysunul Petra, který sám před Špitem nezaváhal.

Ve 37. minutě domácí srovnali. Jarolímův ukázkový přímý kop si našel místo přesně v růžku olomoucké branky. A za čtyři minuty už Baumit dokonce vedl, když si na rohový kop nejlépe naskočil Eliáš.

Olomouc se snažila s nepříznivým stavem něco udělat, ale její platonická převaha do mnoha šancí nevyústila. Naopak Jablonečtí si několik minut před koncem vedení pojistili Haurdičem.

Brno dvakrát vyrovnalo, nakonec však padlo

Brněnským se doma s Mladou Boleslav nedaří. A nevyhráli ani tentokrát.

Středočeši vstoupili do utkání aktivněji, obranu domácích provětrával zejména Kulič. A právě on měl na svědomí akci, po níž vstřelil po zemi vedoucí gól Sedláček.

O chvíli později Kulič zahrozil znovu. Tentokrát vytáhl brankář Bureš jeho centr na břevno.

Brňané se konečně začali tlačit také do útoku a hned to přineslo své ovoce. V souboji s gólmanem Šedou uspěl Kalabiška.

Z vyrovnání se však domácí radovali pouze čtyři minuty. Sedláček totiž krásně kopnutým přímým kopem vymetl Burešovu šibenici a Boleslav znovu vedla.

Oboustranně otevřený fotbal pokračoval i po přestávce. Moravané dokázali ještě jednou vyrovnat.

Zápas předčasně skončil pro Dostálka, který musel v 83. minutě po druhé žluté kartě pod sprchy. Krátké přesilovky stihl využít Kalina, který proměnil svůj únik po straně ve vítěznou branku.

O poznání více nudy zažili diváci na Slovácku. Domácí fotbalisté nedokázali navázat na kvalitní výkony ze zápasů s Českými Budějovicemi a Slavií a za celé utkání toho moc nevymysleli.

Liberečtí byli aktivnější, ale také oni si šancí mnoho vypracovali. Slovácku se však k jistotě záchrany bod hodí určitě více.

23. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 3:1 (2:1)
Branky: 37. Jarolím, 41. Eliáš, 86. Haurdič - 28. Petr. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Dreksa, Komárek (oba Olomouc). Diváci: 2735.
Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Drsek, Jablonský - Jarolím (82. Michálek), Loučka, Eliáš, Kovařík (71. Haurdič) - Pekhart, Lafata (88. Vošahlík). Trenér: Komňacký.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Petr (79. Schulmeister), Rossi, Hořava (70. Navrátil), Bajer - Šultes, Ordoš (46. Nuc). Trenér: Psotka.

1. FC Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)
Branky: 34. Kalabiška, 59. Rabušic - 25. a 38. Sedláček, 87. Kalina. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Jiřík. ŽK: Křeček, Rabušic, Dostálek - Mendy,Táborský, Rolko. ČK: 83. Dostálek. Diváci: 2410.
Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Huška (43. Križko), Okleštěk - Dostálek, Křeček, Polách - Rabušic (76. Šural), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.
Ml. Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Mendy (79. Opiela), Kúdela, Sedláček (67. Poláček) - Kulič, Táborský (58. Chramosta). Trenér: Stanner.

1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Matějek - Mencl, Koval. ŽK: Dočkal, Dejmek, Gecov, Smetana, Kelič, Nezmar - Nestorovski, Košút, Abrahám. Diváci: 5220.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, Abrahám, Perůtka (87. Zelenka), Cleber (46.Valenta) - Nestorovski (57. Švancara), Ondřejka. Trenér: Mazura.
Liberec: Zich - Kelič, Holeňák, Dejmek, Janů - Vácha (46. Nezmar), Liška, Gecov, Dočkal, Frejlach (88. Diviš) - Smetana (79. Papoušek). Trenér: Petřík.