reklama

Jablonec má náhradu za Pitáka, hledá ještě posilu do obrany

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: CPA Eduard Erben
Fotbalisté Jablonce začali ve čtvrtek zimní přípravu na jarní sezonu. Severočechy čeká nelehký úkol nahradit kapitána Karla Pitáka, který po podzimu přestoupil do pražské Slavie.

Jablonec - Fotbalisté Jablonce začali ve čtvrtek zimní přípravu na jarní sezonu.

Severočechy čeká nelehký úkol nahradit kapitána Karla Pitáka, který po podzimu přestoupil do pražské Slavie. Měly by se o to pokusit ofenzivní posily Tomáš Okleštěk a Antonín Fantiš. Vedení Baumitu také jedná o příchodu jednoho obránce z české ligy.

Skuhravý má k dispozici 26 mužů

Trenér Roman Skuhravý má v nyní přípravě k dispozici 23 hráčů do pole a tři brankáře, Brazilec Rossi se připojí k týmu v sobotu. Novými tvářemi jsou Okleštěk, Fantiš, Pavel Moulis a Ondřej Vrzal, o jejichž příchodu už Jablonec informoval dříve. Vedle Pitáka odešel do Slavie také Jan Vošahlík.

"Fotbal odchody prostě přináší. Chci věřit tomu, že Fantiš a Okleštěk budou schopni Karla v ofenzivě nahradit. Jablonec je pro ně výzva," řekl po odpoledním tréninku Skuhravý.

"Když Karel odcházel, řekli jsme si, že chceme na tu pozici Oklešťka. Měl výborný podzim ve Znojmě, Jablonec je další krok v jeho kariéře," dodal kouč.

Volno je pořád na pravé straně obrany

Jablonec na podzim trápila obrana, v lize inkasoval 28 branek. Skuhravý je rád, že se povedlo na levou stranu získat Vrzala z Dukly. Vyztužit by ale Baumit potřeboval také pravý kraj defenzivy. "Vedení jedná o příchodu jednoho hráče na pravý kraj obrany. Je to hráč z naší ligy," uvedl Skuhravý.

Jablonec po podzimní části figuruje na sedmém místě tabulky, na třetí příčku má ztrátu šesti bodů. Ve hře o Evropskou ligu zůstává v Poháru České pošty, v němž obhajuje loňský triumf.

reklama