Jablonec i v odvetě přehrál Bohemians a je ve čtvrtfinále

9. 10. 2014 20:01
Fotbalisté Jablonce se stali třetím čtvrtfinalistou Poháru FAČR.
Kouč Šilhavý může být spokojen, Jablonec je ve čtvrtfinále poháru.
Kouč Šilhavý může být spokojen, Jablonec je ve čtvrtfinále poháru. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Jablonce se stali třetím čtvrtfinalistou Poháru FAČR. Severočeši v odvetném osmifinále v Praze porazili 2:0 Bohemians 1905 a zopakovali výsledek z domácího utkání. V Ďolíčku se gólově prosadili v první půli Martin Pospíšil a po změně stran Ruslan Mingazov.

Jablonec měl v úvodu dvě velké šance, ale zaváhání domácí obrany ještě nepotrestali Jun ani Mingazov. Ve 13. minutě už si poradil Pospíšil, který po Kopicově přihrávce otevřel skóre umístěnou střelou k tyči.

Nedávná posila z Turkmenistánu Mingazov pak znovu selhal, když takřka sám před brankou překopl. Na druhé straně zase v dobré pozici z voleje minul také Bartek.

Bohemians zahájili druhý poločas lépe a třetí celek ligové tabulky dostali pod tlak. Mikušovu střelu chytil gólman Hrubý a Brabec pak ze standardní situace hlavičkoval vedle.

Hosté však v 60. minutě vedení zvýraznili. Mingazov utekl po pravé straně a tentokrát už přesvědčivě překonal padajícího Švengera.

"Klokanům" v závěru nebyl přán ani čestný zásah. Tvrdou ránu střídajícího Lietavy zneškodnil Hrubý a Mikuš poté z dorážky opět netrefil prostor tří tyčí. Baumit tak vyhrál čtvrtý soutěžní zápas za sebou bez inkasované branky.

Do dubnového pohárového čtvrtfinále už ve středu prošly Mladá Boleslav a druholigový Třinec.

Odveta osmifinále fotbalového Poháru FAČR:

Bohemians Praha 1905 - Baumit Jablonec 0:2 (0:1)

Branky: 13. M. Pospíšil, 60. Mingazov. Rozhodčí: Hrubeš - Štěrba, Fišer. První zápas 0:2, postoupil Jablonec. Diváci: 1434.

Bohemians: Švenger - Moravec, E. Brabec, Šmíd, Šírl - Jindřišek, J. Rada - Engelmann (61. Lietava), Bartek, Mosquera - Mikuš (85. Havel). Trenér: Pivarník.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschman, Rossi - Kopic, M. Pospíšil (85. Kubista), Mingazov (62. Crnkič) - Jun (71. Mihalik). Trenér: Šilhavý.