Jablonec nadělil Slavii v Edenu tři góly. Jako v květnu

5. 11. 2010 22:16
Předehrávka 15. kola: Slavia - Jablonec 0:3
Petr Pavlík ve skluzu
Petr Pavlík ve skluzu | Foto: ČTK

Praha - Útočné duo Pekhart - Lafata rozhodlo dvěma góly v první půli předehrávku 15. kola Gambrinus ligy. Jablonec zvítězil na Slavii jednoznačně 3:0. Ve druhém poločase přidal pojišťovací gól zelenobílých obránce Zábojník.

Severočeši zopakovali výsledek z letošního května, kdy v Edenu Slavii potupili naprosto stejným rozdílem.

Slávistický lodivod Petrouš před zápasem upozorňoval na sílu jabloneckých forvardů, jeho svěřenci si však z jeho pokynů poučení nevzali.

Budějovice v poháru překvapivě vyhrály v Teplicích
Slavia začíná šetřit. Končí Cipro a sportovní ředitel
Jablonec - Boleslav 1:1. Hostům neuznali regulérní gól

Aktivně sice začali domácí a v 7. minutě musel špičkový zákrok vytáhnout Špit proti střele Koreše. Po necelé půlhodině hry ale udeřili odvážní hosté. Z pravé strany pěkně odcentroval Vošahlík, sešívaní stopeři si Pekharta nevšímali a ten hlavou překonal brankáře Zlámala. Vytáhlý útočník a bývalý hráč Slavie vstřelil už svůj desátý ligový gól v sezoně.

A ještě než se Slavia mohla z prvního úderu vzpamatovat, přišel druhý, ještě tvrdší direkt. Milimetrový centr přišel tentokrát z druhé strany od Jablonského a Lafatova hlavička zapadla do kouta slávistické branky - 0:2!

Ve druhé půli už Jablonečtí svého ambiciózního soupeře k ničemu nepustili. Naopak. Po pár minutách druhého dějství mohl na rozdíl tří branek zvýšit nejprve Pekhart a po něm Piták. Zlámal si pro tentokrát mohl oddechnout.

Slavia byla neškodná a hosté ze severu Čech nakonec zatloukli do její rakve i třetí hřebíček. A opět to byl úder ze vzduchu. Piták zahrával přímý kop z poloviny hřiště, na jeho „padající list" si důrazně naskočil bek Zábojník a bylo definitivně rozhodnuto.

V závěru ještě snížil Milan Černý, jeho branka však nemohla platit kvůli ofsajdu.

Jablonečtí se díky vítězství posunuli na čtvrté místo, o skóre před Mladou Boleslav a Teplice. Na třetí Olomouc ztrácí jeden bod. Všechny zmíněné týmy ale mají víkendové zápasy k dobru.

Slavia zůstává na 12. místě a je tři body od sestupových pozic.

Slavia Praha - FK Baumit Jablonec 0:3
(0:2)
Branky: 28. Pekhart, 36. Lafata, 74. Zábojník. Rozhodčí: Adam - Košec, Teuber. ŽK: Hubáček, Koreš, Čelůstka - Lafata, Vošahlík.